Čína jako společný nepřítel. USA dodá Tchaj-wanu další rozsáhlé vojenské vybavení

Čína jako společný nepřítel. USA dodá Tchaj-wanu další rozsáhlé vojenské vybavení
22 / 04 / 2019, 08:30

Americká vojenská podpora Tchaj-wanu, na nějž vyvíjí trvalý tlak Čína, stále roste.

USA a Tchaj-wan v poslední době spojují užší vojenské vazby. USA schválily další rozsáhlý vojenský ,,balíček" směřující na Tchaj-wan, které zahrnují komponenty pro letouny F-16. ,,Balíček" čeká pouze na schválení Kongresem.

Servis, opravy a komponenty pro stroje F-16 mají hodnotu 500 milionů dolarů, uvedl server latimes.com. V ceně je i výcvik tchaj-wanských pilotů na americké Lukeově letecké základně v Arizoně. ,,Balíček", který je už třetím za poslední dva roky, pomůže Tchaj-wanu modernizovat starší letouny F-16, aby mohly v případě konfliktu s Čínou odrazit možné útoky.

Tchaj-wan se v poslední době obává vzrůstajícího vojenského tlaku, který si činí dlouhodobé teritoriální nároky na ostrov, který považuje za svou provincii a hrozí v případě vyhlášení tchaj-wanské nezávislosti, že v krajním případě provede invazi. Posilování vazeb USA-Tchaj-wan k nelibosti Číny je tak zřejmé, což akcentuje i tchaj-wanská strana, která se na USA ve vojenské oblasti poslední době spoléhá.


Zdroj: latimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace