Čína je připravena testovat ruský protiletadlový systém S-400

Čína je připravena testovat ruský protiletadlový systém S-400
Popisek: S-400
05 / 08 / 2018, 11:00

Čína se chystá na testování ruského protiletadlového systému S-400, uvedl server nationalinterest.org s odvoláním na agenturu TASS.

Ruský protiletadlový komplet S-400 bude otestován Čínou, která již dříve o o systémy projevila velký zájem. Testy se mají uskutečnit právě v těchto dnech.

psali jsme: Protivzdušný systém S-400 rozmístěný na Krymu může zasáhnout jakýkoliv vzdušný cíl v centrální Ukrajině, obává se předseda Národní bezpečnostní a obranné rady Ukrajiny

Zkoušku má provést jednotka Čínské lidové armády, která za tímto účelem prodělala nezbytný výcvik v Rusku. Test protiletadlového kompletu se uskuteční střelbou na simulovaný balistický cíl.

Připravovaná zkouška se má konat poté, co Čína převzala od Ruska první systém S-400.

psali jsme: Rusko dodá Dillí systémy S-400

I když je S-400 v této době poměrně žádaným zbožím, možná ještě atraktivnějším artiklem bude protiletadlový komplet S-500 Prometheus, na němž se v současné době pracuje. S-500 jako budoucí nejpokročilejší protiletadlový systém bude údajně moci zaměřit a sestřelit cíle ve výšce přes 60 mil, což je výše, než je schopen zaměřit jakýkoliv jiný protivzdušný systém.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku