Čína má plán, jak zničit americké vzdušné síly v potenciální válce. Hlavní roli hraje nová raketa vzduch-vzduch

Čína má plán, jak zničit americké vzdušné síly v potenciální válce. Hlavní roli hraje nová raketa vzduch-vzduch
Autor: Screenshot YouTube
17 / 04 / 2018, 11:00

Server nationalinterest.org uvedl, že nová zbraň by mohla znamenat pro Američany ve vzdušném prostoru vážný problém.

Čína má podle tvrzení tohoto serveru pracovat na výkonné raketě vzduch-vzduch na velmi dlouhou vzdálenost (VLRAAM). Čína měla navíc již tuto ,,superzbraň", která má údajný dosah až 400 km, vyzkoušet.

psali jsme: VIDEO: Austrálie s USA úspěšně otestovaly hypersonickou raketu. Je schopná dosáhnout rychlosti 8 000 kilometrů v hodině

Nationalinterest.org poukazuje na skutečnost, nová čínská zbraň je schopná zasáhnout americké letouny na dvojnásobně větší vzdálenost, než na jakou může americký letoun odpovědět svými zbraněmi. To může pro Američany představovat nový vážný problém. Nationalinterest.org. uvedl, že raketu měl již v listopadu 2016. tedy více než rokem, vypálit ,,cvičně" vypálit letoun J-16 a podle tohoto serveru raketa úspěšně zasáhla svůj cíl. Tehdy se objevily údajné fotografie J-16 se zavěšenou raketou, jejichž pravost však nebyla důvěryhodně potvrzena. Nicméně některá zahraniční média včetně těch britských test potvrdila.  

AIM-120

AIM-120

O technických parametrech nové čínské rakety nejsou zatím známé podrobnosti. Server nationalserver.org. uvedl, že raketa, respektive její údajný vývoj, je každopádně pro Čínu daleko zásadnější než americká raketa vzduch-vzduch středního doletu AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium Range Air to Air Missile). Čínská raketa má však vynikat především svým dlouhým doletem.

psali jsme: VIDEO: Čínský ,,posel smrti". Hypersonická raketa DF-41 bude moci zasáhnout cíl kdekoliv na světě

Aby se tak stalo, její konstruktéři mají pracovat na výkonném raketovém motoru o rychlosti dosahující až Machu 6. A to je už pořádný ,,rychlík". Čínská raketa by měla dosáhnout výšky okolo 100 000 stop a navíc mít špičkové technické parametry. Raketa má mít navíc zabudovaný radar se systémem aktivního elektronického skenování (AESA).

Na další potvrzené informace týkající se čínské VLRAAM si budeme muset nějaký čas počkat. Pokud by však Čína raketu vyvinula, tak by to pro Američany nebyla ta nejlepší zpráva.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace