Čína může porazit USA ve vývoji railgunu. Ten může být nejsilnější na světě

Čína může porazit USA ve vývoji railgunu. Ten může být nejsilnější na světě
22 / 10 / 2019, 14:30

Nejsilnější railgun na světě vlastněný Čínou může být podle zprávy zpravodajských služeb USA připraven ,,do války" do roku 2025.

Směřuje vývoj k tomu, že Čína nakonec porazí USA ve vývoji railgunu, který může být nejsilnějším na světě? Podle zprávy amerických zpravodajských služeb to není vyloučeno. Čína by mohla mít teoreticky životaschopný railgun hotový do roku 2025, jak se píše ve zprávě. Toto datum se v médiích mimo jiné objevilo již několikrát. Zpráva upozorňuje také na to, že by se mohlo jednat o nejsilnější railgun na světě.

Ve zpravodajské zprávě se uvádí, že čínský railgun je schopen vystřelit na cíl vzdálený 124 mil daleko rychlostí 1,6 mil za sekundu. To jsou sice jen odhady, ale i tak by to představovalo na moři významnou sílu. 

Před rokem vzbudila senzaci fotografie přídi čínského torpédoborce Typu 055, kde zřetelně railgun vidět. Fotografie, která se objevila na sociálních sítích serverů věnujících se čínskému obrannému sektoru, ukazuje namontovaný railgun na přídi torpédoborce Type 055.

Zároveň skutečnost, že Čína již má v pokročilém stádiu k dispozici elektromagnetické dělo, navíc namontované na válečné plavidlo, musela nadělat vrásky US Navy. Na druhé straně to nicméně to opravdu vypadá, že Čína má před USA náskok ve vývoji railgunu, protože nikomu jinému se zatím nepodařilo namontovat railgun na válečné plavidlo. 

SM informoval před časem o tom, že není pravděpodobné, že by railgun USA namontovaly na své plavidlo do roku 2020, což bylo původně plánováno. Tato skutečnost však může US Navy přijít v konfrontaci s čínskou námořní silou příští dekády draho.

 

Zdroj: nationalinterest.org, cbnc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace