Čína postaví do roku 2035 stroj 6. generace, tvrdí vedoucí designer letadel

Čína postaví do roku 2035 stroj 6. generace, tvrdí vedoucí designer letadel
Autor: screenshot Youtube
14 / 05 / 2019, 14:30

Bude letoun 6. generace do roku 2035 realitou? Čínský vedoucí designer z institutu Chengdu Aircraft Research Design Institute Wang Haifeng očekává, že ano.

Čína chce držet krok se Západem a vyvinout vlastní letoun 6. generace. Čínský vedoucí designer z institutu Chengdu Aircraft Research Design Institute Wang Haifeng se domnívá, že Čína může mít k dispozici první takový letoun do roku 2035, ale i možná dříve. ,,Čínský letoun 6. generace bude realitou do roku 2035 nebo i dříve," řekl Haifeng.

Čínský letoun 6. generace má pak představovat dosavadní technologický vrchol vývoje stíhačů předchozích generací. Stroj má pracovat s pokročilou umělou inteligencí, bude umět řídit a velet roji dronů, jeho schopnost stealth bude na ještě vyšší úrovni než předešlé generace letounů.

Haifeng také předpokládá, že součástí výzbroje letounu 6. generace mohou být bezmuniční zbraně jako například laser, pak také hypersonické zbraně, které už vyvíjí řada států včetně Číny.

Uvidíme, zda se podaří naplnit cíl, který Haifeng předpokládá. Podle vojenských expertů by se měla letadla 6. generace na nebi objevit možná už během třetí dekády, ale spíše v té čvrté. Francie a Německo, které pracují společně na letounu 6. generace, před časem oznámily, že stroj by měl být provozuschopný v roce 2040.

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace