Čína testuje vlastní railgun, tvrdí vojenský server

Čína testuje vlastní railgun, tvrdí vojenský server
Autor: Screenshot YouTube
20 / 03 / 2018, 14:45

Vojenský server www.81cn tvrdí, že Čína zkouší svůj railgun.

Podle serveru www.81.cn, na nějž se odvolává portál nationalinterest.org, provádí Čína zkoušky vlastního railgunu na moři. Výzkumná pracovnice Zhang Xiao z Wuhan University prohlásila, že tento významný technologický pokrok byl ,,zaplacen" stovkami neúspěchů při jeho vývoji a více než 50 000 testy.

psali jsme: Americký railgun za půl miliardy dolarů možná nebude nikdy nasazen do boje

Nový railgun (elektromagnetické dělo) mají používat v případě úspěšných námořních testů čínské letadlové lodě. Server Global Times pak poukazuje na fakt, že i když USA si udržují vůdčí postavení ve vyvíjení špičkových technologických systémů, čínský railgun může těmto projektům směle konkurovat.

Američané navíc před několika měsíci oznámili, že jejich railgun možná zřejmě nebude nasazen do boje a místo toho se chce Pentagon soustředit na kombinaci nových a stávajících osvědčených zbraňových systémů. Provoz railgunu je totiž neúměrně drahý a spotřeby elektřiny je obrovská. Nepodařilo se tak zbraň namontovat na válečné plavidlo, i když původně bylo uvažováno o torpédoborci třídy Zumwalt.

psali jsme: VIDEO: Takhle střílí supervýkonný Railgun amerického námořnictva. Náboje létají rychlostí přes 7000 kilometrů v hodině

Tohoto úkolu chce aktivně ,,zhostit" právě Čína a stát se tak první zemí, komu by se to podařilo. Námořní zkoušky nového railgunu, které Podle serveru www.81.cn začaly, pak prokáží, jestli se to Číně opravdu podařilo.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace