Čína ukázala na letošním IDEXu nejnovější verzi svého ,,lovce dronů"

Čína ukázala na letošním IDEXu nejnovější verzi svého ,,lovce dronů&quote;
Autor: screenshot Youtube|Popisek: Mobilní laserový antidronní systém ,,Tichý lovec"
17 / 02 / 2019, 11:30

Nejnovější verzi mobilního laserového antidronního systému ,,Tichý lovec" ukázala na letošním IDEXu v Abú Zabí čínská společnost Poly Technologies.

Moderní systém je elektřinou poháněný vláknový laser, jehož síla je podle výrobce mezi 30 - 100 kilowatty s maximálním dosahem 4 kilometrů. ,,Tichý lovec" je primárně navržen k tomu, aby našel, zaměřil a zničil nepřátelské drony letící v malých výškách.

Mobilní laserový systém je vysoce responzivní a dokáže zaměřit více cílů najednou. Podle Poly Technologies dokáže systém ,,přeřadit" a zamířit na další cíl během 6 sekund. Kromě toho je ,,Tichý lovec" efektivní i z hlediska finančních nákladů. Protože spotřebovává pouze elektřinu ke svému fungování a nepoužívá munici, odpadá povinnost její přepravy či skladování. Mezi další výhody pak můžeme počítat i ,,páchání" malých vedlejších škod během použití systému.

Zástupci společnosti Poly Technologies k prezentaci nejnovější verze ,,Tichého lovce" uvedli, že tento systém byl například použit o ochraně summitu zemí G-20, který se konal v roce 2016 v Číně. Poprvé byl ,,Tichý lovec" představen na i na IDEXu 2017.

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace