Čína uvedla další víceúčelovou raketovou korvetu typu 056 do služby. Wu-chaj bude operovat v Jihočínském moři

Čína uvedla další víceúčelovou raketovou korvetu typu 056 do služby. Wu-chaj bude operovat v Jihočínském moři
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: čínská korveta Wu-chaj
02 / 02 / 2018, 16:00

Čínské námořnictvo posílila další raketová korveta Wu-chaj.

Čína uvedla další, v pořadí již 38. raketovou korvetu třídy 056 do služby. Wu-chaj je po korvetě Suej-ning v rychlém sledu dalším čínským plavidlem s vylepšeným protiponorkovým bojem a prvky stealth, které jsou přítomné v konstrukci těchto korvet. 

Slavnostní ceremonie se uskutečnila v přístavu Ta-lien.

Korvety typu 056 jsou nasazovány v kontroverzní oblasti Jihočínského moře, na který si Čína činí teritoriální nárok. Kromě Číny provozuje tyto korvety také bangladéšské námořnictvo.

psali jsme: Druhá korveta třídy Karakurt byla spuštěna na vodu

charset="utf-8" type="text/javascript" src="//platform.twitter.com/widgets.js">

Plavidla mohou dosáhnout rychlosti 28 uzlů a jejich dosah je 2 000 námořních mil při 18 uzlech. Korvety třídy 056 mají v konstrukci zabudovanou technologii stealth. Pohonnou jednotku tvoří dva dieselové motory. Korvety třídy 056 mohou pojmout jeden vrtulník v zadní části, kde je pro něj připravena přistávací paluba.

psali jsme: První ruská korveta třídy 20380 pro Pacifickou flotilu vyplula na zkoušky

Co se týče výzbroje těchto plavidel, hlavňovou výzbroj tvoří jeden 76mm kanón AK-176 a dva 30mm kanóny kompletu Typu 730. Další součástí výzbroje jsou čtyři protilodní střely Yj-83. K protiponorkovému boji jsou určeny především ničení ponorek dva trojhlavňové 324mm torpédomety Yu-7.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku