Čínský letoun 5. generace J-20 zachycen v akci

Čínský letoun 5. generace J-20 zachycen v akci
Popisek: J-20
16 / 09 / 2016, 06:45

Letoun, který podle dokumentů Edwarda Snowdena vznikl na základě plánů, které čínští hackeři ukradli v USA (F-22 a F-35) vzbuzuje obavy u Indie, která zjistila, že se stroj pohybuje okolo společných hranic, aniž by se jakkoliv skrýval.

Ukradené plány strojů F-22 a F-35 se staly základem pro čínský letoun Chengdu J-20 a někteří se tedy domnívají, že J-20 je pouze levnou a nekvalitní kopií amerických strojů, jiní analytici se naopak obávají potenciálu čínského stroje.

"Je možné, že Čína speciálně zorganizovala zveřejnění fotografií na internetu, ale testování stíhače ve vysokých nadmořských výškách bude prováděno v každém případě," řekl ruský vojenský expert Vasilij Kashin.

Čína pokračuje v expanzi v Jihočínském moři a v budování letectva.

Psali jsme: Čína vyvíjí nový strategický bombardér

Čínští špióni byli zadrženi za pašování vojenských dílů. Je tedy jasné, že J-20 ještě potřebuje trochu dodělat. I tak toto video způsobilo mezi leteckými experty značný rozruch.

Zdroj: The Aviationist

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace