Čínský bombardér H-6K možná bude vybaven hypersonickými zbraněmi

Čínský bombardér H-6K možná bude vybaven hypersonickými zbraněmi
Autor: screenshot Youtube
16 / 08 / 2019, 14:30

Podle serveru Global Times může být čínský bombardér H-6K vyzbrojen hypersonickými zbraněmi.

Moderní verze čínského bombardéru H-6K, jehož primárním úkolem je udeřit na strategické cíle hluboko v nepřátelském poli, by mohla být vybavena hypersonickými zbraněmi, uvedl server Global Times. Tomu poskytl rozhovor Wang Ya'nan, hlavní editor magazínu Aerospace Knowledge, který se domnívá, že bombardér H-6K se může vybavením hypersonickými zbraněmi stát nebezpečnějším strojem. 

,,S tím, jak Čína vyvíjí hypersonické zbraně v posledních letech, se může zvýšit jejich dosah a rychlost, které předčí konvenční naváděné rakety, a budou tak potenciálně schopné zničit cíle vzdálené 3 000 kilometrů během pár minut," prohlásil Wang. Pokud by měl každý bombardér H-6K nést 6 těchto střel, 10 bombardérů by mohlo zaútočit na 60 nepřátelských vojenských center, dále řekl Wang serveru Global Times.

Spolu se stíhačem J-20 by se mohl bombardér H-6K podle čínských analytiků stát smrtící kombinací, která by mohla zlikvidovat bojové kapacity nepřítele ještě předtím, než se stačí plně rozvinout.

 

Zdroj: globaltimes.cn

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace