Civilní dron se srazil s vrtulníkem Black Hawk a způsobil mu vážné škody

Civilní dron se srazil s vrtulníkem Black Hawk a způsobil mu vážné škody
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: vrtulník Black Hawk
01 / 10 / 2017, 17:00

Nad newyorským Staten Island narazil civilní dron do vrtulníku Black Hawk.

Civilní dron narazil minulý týden ve velké rychlosti do amerického vrtulníku Black Hawk a způsobil mu podle odpovědných činitelů armády vážná poškození, které mohlo vyústit v tragédii.

psali jsme: Dron ,,Spiderman" vypouští na svou kořist síť

Vrtulník Black Hawk se měl nad Staten Island v New Yorku pohybovat zhruba ve výšce 152 metrů, když do něj narazil dron. Ten mu způsobil vážné poškození promáčknutím trupu a okna. I když stroj byl schopen se vrátit a později i přistát, podle armádních činitelů mohla srážka dopadnout daleko hůře. 

Platné předpisy nařizují, že civilní drony nemají létat výš než 122 metrů, jinak může právě docházet ke kolizím. V New Yorku je nevíc nelegální létat s dronem mimo městské parky.

psali jsme: Izraelský dron Optimus už člověka nepotřebuje. Sám se nabije i vymění baterii

Ti mají za to, že neúmyslná kolize dronu s vrtulníkem byl první, kdy se civilní dron srazil s americkým vojenským strojem ve vzduchu. Kolize tak přispěla do dlouhodobé veřejné debaty, kdy se před podobnými nehodami, jež mohou způsobit zejména civilní drony, varujovalo. Na druhou stranu to přináší otázky, které se týkají vzrůstající potřeby regulovat stávající předpisy vztahujícím se k letům civilních dronů, které zažívají nebývalý rozkvět.

V současné době probíhá vyšetřování tohoto incidentu, přičemž se pátrá po operátorovi dronu.

 

Zdroj: foxtrotalpha.jalopnik.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace