CSG Aerospace se opět představí na prestižní akci World ATM Congress v Madridu

CSG Aerospace se opět představí na prestižní akci World ATM Congress v Madridu
Autor fotografie: CSG Aerospace
20 / 06 / 2022, 17:00

V Madridu se v červnu uskuteční World ATM Congress. Jde o nejdůležitější akci roku týkající se oblasti ATC a ATM, proto si účast opět nenechají ujít společnosti divize CSG Aerospace průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group. Své produkty a řešení budou ve španělské metropoli v termínu od 21. do 23. června prezentovat softwarové společnosti CS SOFT a ATRAK a pardubické radarové společnosti ELDIS a RETIA.


„Vzhledem ke covidovým opatřením a náhradnímu termínu se letošní World ATM Congress koná pouhých devět měsíců od minulé akce, která se uskutečnila netradičně v říjnu. Jsme ale velmi rádi, že se naše společnosti mohou v rámci společného stánku před odbornou i laickou veřejností opět představit. Jsme přesvědčeni, že naše nabídka novinek, produktů a řešení v Madridu opět zaujme,“ říká Aleš Kvídera, generální ředitel divize CSG Aerospace.

Společnost CS SOFT v Madridu představí své produkty pro služby řízení letového provozu – ALS ATM systém v současnosti dodávaný jako hlavní systém pro litevské středisko Kaunas, kde bude sloužit i jako záložní systém pro Vilnius, ATC simulátor, řešení PAGODA pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView dodaný pro Oro Navigacija.

ATRAK, další softwarová společnost divize sídlící na pražském letišti Václava Havla, bude na veletrhu představovat své produkty určené zejména pro řízení letového provozu. Půjde například o produkt Aeronautical Billing (ATRAK-AB), což je plně automatizovaný fakturační systém, který shromažďuje a zpracovává data letových plánů z ATM systémů a volitelně z dalších zdrojů (přehledová data z letišť, radarová data, meteo systémy). Další prezentované systémy na veletrhu budou  Aeronautical Statistics (ATRAK-AS), Aeronaucial Information Management (ATRAK-AIM).

Jako novinku na letošním veletrhu představí ATRAK softwarové řešení v oblasti UTM (Unmanned Aircraft System Traffic Management), na jehož vývoji se podílí se společností CS SOFT.
 
Pardubická radarová společnost ELDIS vystaví svá řešení v oblasti primárních a sekundárních radarů, ale také systém automatizace řízení letového provozu ERDIS. Jako svou novinku pak ELDIS v Madridu představí novou verzi přesného přibližovacího radaru PAR-NG.
 
Společnost RETIA bude v Madridu prezentovat svůj 3D radar ReGuard vhodný například k protidronové ochraně letišť či zařízení kritické infrastruktury, a také záznamové systémy ReDat pro záznam hlasu, obrazu a dalších relevantních dat.

World ATM Congress je největší světovou výstavou a konferencí zaměřenou na řízení letového provozu. Spolupořádají jej Organizace poskytovatelů letových provozních služeb (CANSO) a Asociace řízení letového provozu (ATCA). Třídenní akce se zúčastní na 250 vystavovatelů ze 135 zemí světa. World ATM Congress již tradičně přináší kontext, obsah a kontakty, které vedou k utváření budoucnosti globálního vzdušného prostoru.O CSG Aerospace

CSG Aerospace je divize holdingu Czechoslovak Group, která zastřešuje několik českých a slovenských společností působících v oborech spjatých s letectvím. Společnosti se svými produkty a službami navzájem doplňují a nabízejí zákazníkům komplexní a profesionální řešení v mnoha oblastech civilního i bezpečnostního sektoru. Divize je tvořena společnostmi ELDIS Pardubice, RETIA, EUROPEAN AIR SERVICES, Česká letecká servisní, CS SOFT, ATRAK, JOB AIR Technic a Slovak Training Academy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.