CSG chystá emisi dluhopisů až za 2 miliardy Kč

CSG chystá emisi dluhopisů až za 2 miliardy Kč
Autor: Facebook Czechoslovak Group|Popisek: Czechoslovak Group
04 / 06 / 2021, 18:00

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group vlastněný českým podnikatelem Michalem Strnadem věří české i světové ekonomice a jde si na finanční trh pro zdroje, které umožní další investice, a to cestou emise dluhopisů. Jak informuje dluhopisový prospekt zveřejněný na stránkách skupiny, datum emise bylo stanoveno na 1. 7. 2021. Předpokládá se emise ve výši 1,5 miliardy Kč s možností navýšení až na 2 miliardy Kč. Vedle emise dluhopisů nabízí CSG výměnu nesplacených dluhopisů CSG VAR/21 v hodnotě 1.3 miliardy Kč, které jsou splatné v prosinci 2021.

Koordinátorem nabídky dluhopisů je Česká spořitelna a.s. Hlavními spolumanažery emise jsou kromě České spořitelny Komerční Banka, PPF banka a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jedná se o třetí emisi dluhopisů holdingu CSG. Dvě předchozí, každá ve výši 2 miliardy Kč, proběhly v letech 2016 a 2019.

Holding firem působí v automobilovém, leteckém, obranném či železničním průmyslu zvládl i loňský pandemický rok a pokračoval a v růstu. Konsolidované tržby CSG dosáhly v roce 2021 více než 15 miliard Kč a meziročně vzrostly o 27 procent. Zisk z provozní činnosti byl ve výši 1,47 miliardy Kč a meziročně mírně stoupl o necelých 7 procent. EBITDA dosáhla výše 2,26 miliardy Kč.

Do konsolidovaných výsledků CSG se ale dle standardů IFRS nepočítají například výsledky automobilky TATRA TRUCKS, ve které má CSG podíl 65 procent. Proto jsou nekonsolidované výsledky holdingu výrazně vyšší: Nekonsolidované tržby dosáhly 25,7 miliardy Kč a nekonsolidovaný ukazatel EBITDA 3,2 miliardy Kč.

V roce 2021 pokračuje CSG ve sbírání významných zakázek. Příkladem je společný úspěch automobilky Tatra Trucks a další společnosti ze skupiny CSG Tatra Defence Vehicle (TDV), které se budou podílet na zakázce na 879 vojenských vozidel pro belgické ozbrojené síly. Tatra Trucks vyrobí podvozky, TDV dodá pro část vozů pancéřované kabiny, koncovým dodavatelem do Belgie bude partnerská nizozemská společnost DAF Trucks.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace