CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS jsou speciálními partnery Dnů NATO 2021

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS jsou speciálními partnery Dnů NATO 2021
Autor fotografie: Tatra Trucks|Popisek: Tatra Tactic
15 / 09 / 2021, 14:30

Ve dnech 18. a 19. září se v Ostravě na Letišti Leoše Janáčka uskuteční další ročník akce Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, které patří mezi největší přehlídky ozbrojených sil a vojenské techniky ve střední Evropě. K tradičním účastníkům Dnů NATO patří i holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnost TATRA TRUCKS, které budou i letos návštěvníkům prezentovat své výrobky a služby. Zároveň jsou i speciálními partnery akce.

Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky patří k nejvíce navštěvovaným bezpečnostním show v Evropě s výraznou účastí zahraničních hostů. Akce se tradičně uskuteční v Mošnově na Letišti Leoše Janáčka. Dnů NATO se kromě představitelů Armády České republiky a zahraničních delegací účastní i společnosti domácího a zahraničního obranného průmyslu. Mezi největší vystavovatele na Dnech NATO patří společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a firma TATRA TRUCKS, které budou i letos veřejnosti prezentovat vojenskou, speciální a leteckou techniku.

Vedle společnosti TATRA TRUCKS se představí TATRA DEFENCE VEHICLE, RETIA, ELDIS a EUROPEAN AIR SERVICES. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS bude na Dnech NATO vystavovat nejnovější provedení vozu Tatra Tactic 6x6. Jde o druhou generaci středního vojenského nákladního automobilu, který je dostupný i ve verzi 4x4. Dále bude společnost TATRA TRUCKS vystavovat i vozy Tatra Force v provedení valník 4x4 a 6x6. Těžké vojenské automobily řady Force byly navrženy především pro vojenské účely, a kromě armád Česka a Slovenska tuto modelovou řadu využívají i další země. Expozici TATRA TRUCKS doplní i zástupce civilní produktové řady, konkrétně půjde o vůz Tatra Phoenix 8x8. Chybět nebude ani prezentace závodního týmu Tatra Buggyra Racing a jeho soutěžního dakarského speciálu Tatra Phoenix 4x4.

tactic

                                                             Tatra Tactic (Foto: TATRA TRUCKS)

 

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV), která se specializuje na vývoj, výrobu, opravy a modernizace kolových obrněných vozidel, vystaví v expozici holdingu CSG obrněné vozidlo TITUS. TITUS, který si pro své potřeby v počtu více než šesti desítek objednala Armáda České republiky, je postaven na podvozku Tatra 6x6 a na jeho vývoji spolupracuje TDV s několika dalšími společnostmi holdingu CSG a s francouzskou firmou Nexter. V současné době probíhají finalizace a zkoušky prototypů vozidla TITUS.

Letošního ročníku Dnů NATO se zúčastní i společnosti divize CSG Aerospace. Jednou z nich je i pardubická RETIA, která ve společné expozici CSG bude vystavovat radar ReTWis 5. Tento speciální přenosný radar, který umožňuje detekci živých osob za pevnými nekovovými překážkami, se může pyšnit novými zakázkami od bezpečnostních složek v USA. Kromě radaru ReTWis 5 bude RETIA prezentovat i první český 3D radar ReGUARD určený pro detekci a současné sledování pozemních cílů i pomalých nízkoletících objektů s malou odraznou plochou a také svůj podíl na dodávkách systémů protivzdušné obrany Spyder a speciálních vozidel TITUS pro Armádu ČR.

titus

                                           Obrněné vozidlo Titus (Foto: TATRA DEFENCE VEHICLE)

 

Do divize CSG Aerospace patří i další pardubická společnost ELDIS, která se zaměřuje na vývoj a výrobu radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu. ELDIS představí svá modelová řešení možností instalace letištních radarů. Půjde například o primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. Dalším významným produktem ELDISu je i osvědčený a komerčně úspěšný přesný přibližovací radar PAR-E.

Součástí divize CSG Aerospace je i společnost EUROPEAN AIR SERVICES (EAS), která se zaměřuje na výcvik pilotů a pozemního personálu, prodej vrtulníků a letounů, prodej náhradních dílů, odborné poradenství i na leteckou přepravu. Na Dnech NATO společnost vystaví vrtulník řady MD 500/530 a světoznámý stroj UH-60 Black Hawk. Několik exemplářů tohoto typu EAS provozuje jako jediný komerční provozovatel v Evropě. EAS bude prezentovat i možnosti výcviku pilotů a leteckých mechaniků ve svém centru Slovak Training Academy.

„Dnů NATO se firmy holdingu CSG a společnost TATRA TRUCKS účastní už mnoho let a tuto akci vnímáme jako prestižní záležitost, o čemž mimo jiné svědčí i to, že jsme jejími speciálními partnery,“ uvedl tiskový mluvčí holdingu CSG Andrej Čírtek. Dny NATO dávají firmám holdingu CSG a společnosti TATRA TRUCKS možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky jejich práce. „Můžeme ukázat, že se český obranný průmysl, jehož významnou část tvoříme, může srovnávat se zahraničím a že naše obranné systémy i speciální technika patří k technologické špičce,“ dodal Andrej Čírtek.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

O TATRA TRUCKS

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka Tatra Trucks zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace