CZECHOSLOVAK GROUP rozvíjí projekty v USA i západní Evropě a podpořil bezpečnostní fórum GLOBSEC

CZECHOSLOVAK GROUP rozvíjí projekty v USA i západní Evropě a podpořil bezpečnostní fórum GLOBSEC
11 / 06 / 2019, 18:30

Ve dnech 6. až 8. května se v Bratislavě konal již 14. ročník bezpečnostního fóra GLOBSEC, celoevropsky významné konference o globálních, bezpečnostních, ekonomických či ekologických tématech, která podporuje demokracii, lidská práva a mezinárodní spolupráci v rámci NATO a EU. Exkluzivním partnerem akce byl průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), který tak potvrdil důležitost svých projektů s partnery v západní Evropě a USA.

CSG má na západě několik velmi významných partnerství ve strategických bezpečnostních projektech. Od společnosti General Dynamics European Land Systems (evropská část americké GD Corporation zaměřené na pozemní techniku) získala exkluzivní licenci na výrobu a služby životního cyklu kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8.

Pro americkou společnost Raytheon zajišťuje holding CSG výcvik pilotů vrtulníků prostřednictvím své společnosti Slovak Training Academy, která jako jediný soukromý subjekt v Evropě provozuje ve své flotile i helikoptéry Sikorsky UH-60 Black Hawk. Právě tento legendární vrtulník poskytla skupina CSG k vyhlídkovým letům účastníků konference GLOBSEC v Bratislavě.

Příkladem projektu mezinárodní spolupráce obranného průmyslu v Evropské unii je šestikolový obrněnec kategorie MRAP na podvozku Tatra s názvem TITUS. Vznikl ve spolupráci francouzské zbrojovky Nexter Systems a české automobilky TATRA TRUCKS, která pro projekt dodala speciální verzi svého unikátního podvozku s centrální nosnou rourou. Ten má v celosvětovém měřítku nejlepší vlastnosti pro jízdu v těžkém terénu, a proto se hodí i pro vojenské či hasičské nástavby.

Michal Strnad, vlastník skupiny CSG, uvádí: „Díky těmto partnerstvím jsme úspěšně přenesli západní know-how a produkty do střední Evropy. Pracujeme na tom, aby proces fungoval i opačným směrem, tedy že vynikající výrobky českého a slovenského obranného průmyslu najdou cestu na trhy v západní Evropě a USA.“

Důležitým krokem v tomto směru bylo založení společnosti CSG USA na podzim roku 2018, v jejímž čele stojí zkušený manažer a plukovník US Army ve výslužbě Charles Dalcourt. „Na americkém trhu existuje reálný potenciál pro uplatnění některých unikátních českých technologií. Jedná se například o radar vidící přes zeď ReTWIs společnosti RETIA, který je atraktivní pro policejní jednotky na federální, státní i lokální úrovni. Další zajímavou technologií je tatrovácký podvozek, který nabízí výjimečnou mobilitu nejen pro ozbrojené složky, ale i pro hasičské jednotky,“ uvádí Charles Dalcourt, který řídí americkou pobočku CSG sídlící ve floridské Tampě.

„CSG je prozápadně orientovaná průmyslová skupina, která se ztotožňuje s demokratickými hodnotami euroatlantické civilizace a pro jejíž podnikání jsou mimořádně důležité euroatlantické vazby. Proto jsme se účastnili bezpečnostního fóra GLOBSEC a také jej podpořili,“ dodává Michal Strnad.

Tématy konference GLOBSEC byly demokracie, obrana a bezpečnost, digitální ekonomika i evropská budoucnost a udržitelnost v kontextu globální ekonomiky. Fóra se letos účastnilo na 150 významných řečníků, mezi které patří například Michael Chertoff, bývalý ministr vnitra USA a zakladatel Chertoff Group, vyjednavač Evropské unie pro Brexit Michel Barnier, senátor Spojených států amerických Ron Johnson, srbský prezident Aleksandar Vučić, maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, zakladatel magazínu Forbes Steven Forbes, ministryně zahraničních věcí Jižní Koreje Kang Kyung-wha, oxfordský profesor Timothy Garton Ash a mnoho dalších. Mezi české významné účastníky patřil premiér Andrej Babiš či ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace