Další dva letouny F-35 Adir byly dodány izraelským leteckým silám

Další dva letouny F-35 Adir byly dodány izraelským leteckým silám
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)
17 / 07 / 2019, 14:30

Izraelské letectvo posílily další dva letouny F-35 Adir.

Izraelským leteckým silám byly 14. července dodány dva letouny F-35 Adir, informoval server airrecognition.com. Celkem má Izrael k dispozici 16 stíhačů 5. generace.

Dva nové stroje do rodiny izraelských letounů F-35 přistály na letecké základně Nevatim a rozšířily řady stávajících stíhačů 5. generace. Další dva letouny jsou součástí akvizice celkem 50 stíhačů F-35 Adir. 

12. prosince 2016 obdržel Izrael první dva letouny páté generace F-35 a rok později se staly stroje provozuschopnými.

Minulý týden varoval premiér Benjamin Netanjahu Írán, že izraelské stroje F-35 mohou zasáhnout ,,kdekoli na Blízkém východě", když reagoval na hrozby adresované Teheránem Izraeli. 

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace