Další prohloubení spolupráce? Katar uvažuje kromě ruských protivzdušných systémů S-400 také o nákupu stíhaček Su-35

Další prohloubení spolupráce? Katar uvažuje kromě ruských protivzdušných systémů S-400 také o nákupu stíhaček Su-35
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Su-35
13 / 03 / 2018, 14:30


Katar uvažuje o nákupu ruských stíhaček Su-35. Již předtím projevil zájem i o systémy protivzdušné obrany S-400, které jsou momentálně ,,v kurzu" i u jiných zemí.

Vypadá to, ža vojensko-technická spolupráce mezi Katarem a Ruskem se může ještě více prohloubit. Ruský poradce pro vojensko-technickou spolupráci Vladimir Kožin totitž prohlásil, že ruská vláda je v jednání s katarskou stranou o možném nákupu víceúčelových stíhačů Su-35. 

psali jsme: Video: Su-24 nad americkým torpédoborcem USS Donald Cook

Podle agantury TASS Kožin potvrdil, že Katar si ,,vyhlédl" právě stroje Su-35, která představuje technologický přechod mezi Su-30MK a Su-57. Tato jednání tak probíhají vedle dalších rozhovorů o systémech protivzdušné obrany S-400.

Ty již v lednu tohoto roku potvrdil katarský velvyslanec v Rusku Mohammed Al-Attiyah, který uvedl pro agenturu TASS, že Katar vede ,,pokročilá jednání" s Ruskem o možném nákupu S-400.

psali jsme: Čínské Su-35 budou hlídat Jihočínské moře proti USA

Stroje Su-35 si v nedávné době objednaly od Ruska například Čína a Indonésie. Čína podepsala na konci roku 2015 kontrakt v hodnotě 2 miliard dolarů na nákup 24 Su-35.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.