Další vrtulníky Apache mají namířeno do Kuvajtu. USA schválily jejich potenciální prodej

Další vrtulníky Apache mají namířeno do Kuvajtu. USA schválily jejich potenciální prodej
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: AH-64 Apache
03 / 01 / 2021, 13:00

Americké ministerstvo zahraničí dalo zelenou potenciálnímu prodeji bitevních vrtulníků AH-64E Apache Kuvajtu.

Kuvajt zřejmě posílí 8 bitevních vrtulníků AH-64E Apache v hodnotě asi 4 miliard dolarů. Potenciální prodej posvětilo americké ministerstvo zahraničí, informoval sever Defense News.

Kromě samotných vrtulníků zahrnuje transakce také nové motory, přidružené příslušenství jako například protitankové řízené střely AGM-114 Hellfire, neřízené nadzvukové střely Hydra-70, GPS systémy s inerciální navigací, simulátory, technické služby, náhradní díly, testovací vybavení atd.

Kuvajt má v současné době ve výzbroji 16 vrtulníků AH-64D, zakoupených v roce 2005, které chce přestavět na verzi AH-64E.

Před rokem americké ministerstvo zahraničí schválilo také prodej osvědčených bitevních vrtulníků Apache rovněž Maroku. Africké zemi, která se stane 17. provozovatelem amerických vrtulníků, bude dodáno celkem 24 strojů. Dodávky pak začnou v roce 2024.

Vrtulník Apache je významným americkým exportním artiklem, který je licenčně vyráběn ve Velké Británii společností AgustaWestland. Vrtulník v současné době provozuje například Japonsko, Nizozemí, Japonsko, Egypt, Jižní Korea a další státy.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace