Denacifikace ruských vojáků – okupanti se ostřelují navzájem

Denacifikace ruských vojáků – okupanti se ostřelují navzájem
Autor: Mvs.gov.ua, CC BY 4.0
09 / 07 / 2022, 14:00

Na hranici Doněcké a Záporožské oblasti ruští vojáci ostřelovali pozice svých jednotek, v důsledku čehož byl jeden z okupantů zabit a dva byli zraněni, informovala správa Záporožské oblasti.

Podle ukrajinské vojenské rozvědky dělostřelecké jednotky ruských okupačních sil plně nepodporují invazi a dokonce „pomáhají“ ukrajinským ozbrojeným silám demilitarizovat vlastní jednotky.

„Nedávno vypálila okupantská raketová jednotka na její pozice poblíž osady Neskuczne. Jeden okupant byl zabit a dva byli zraněni v důsledku ostřelování. Zničení nepřátelského muničního skladu bylo potvrzeno,“ uvádějí místní úřady. Informují, že za posledních 24 hodin provedli Rusové 53 útoků na pozice ukrajinských obránců pomocí tanků a raketového dělostřelectva podél celé linie dotyku.

Takzvaná „friendly fire“ se nestala ruským agresorům na Ukrajině poprvé. Ke konci března ve vesnici Mala Rohan v Charkovské oblasti se pozice ruských útočníků dostaly pod přátelskou palbu z ruského bitevního vrtulníku. 27. února ruské jednotky sestřelily vlastní letoun nad Černým mořem, konkrétně sestřel měla provést jedna z válečných lodí Černomořské flotily.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace