Dny NATO 2021 - zapojení společnosti RETIA do projektu SHORAD a úspěch radaru ReTWis v USA

Dny NATO 2021 - zapojení společnosti RETIA do projektu SHORAD a úspěch radaru ReTWis v USA
Autor: foto: redakce|Popisek: Jiří Novák, zástupce obchodního ředitele RETIA
08 / 10 / 2021, 17:00

Během Dnů NATO 2021 poskytl Security Magazínu rozhovor zástupce obchodního ředitele pardubické společnosti RETIA Jiří Novák. Zajímalo nás, jakým způsobem se bude RETIA podílet na sledované a nedávno podepsané akvizici protiletadlového raketového systému SPYDER. A řeč přišla také na unikátní radar ReGUARD pro detekci vzdušných i pozemních cílů a úspěch radaru ReTWis pro sledování pohybu za překážkou, který se osvědčil v ostrém nasazení. A to ve Spojených státech amerických.

"Společnost RETIA v pozici hlavního technologicko-průmyslového partnera na území České republiky ve spolupráci s dodavatelem, společností RAFAEL, působíme ve třech základních oblastech. První oblastí je projektové řízení a integrace systému na území České republiky, podílíme se na koordinaci a procesu zavedení systému do výzbroje AČR. Druhou oblastí je zajištění hlavních subdodávek na území České republiky.

Spolupracujeme například s firmou Tatra Defense Vehicle, máme významné subdodávky v oblasti IT techniky, a dalších prvků, které do systému integrujeme. A třetí oblastí je podíl na konstrukci a výrobě určitých technologií systému. Participujeme v oblasti mechanických nástaveb a subsystémů, které jsou podpůrnými i nosnými prvky systému SPYDER," uvedl v rozhovoru Jiří Novák, zástupce obchodního ředitele společnosti RETIA.

RETIA také mj. úspěšně ukončila proces dvouleté certifikace radaru ReTWis ve Spojených státech amerických. Zařízení bylo s vynikajícími výsledky testováno v ostrém nasazení amerických bezpečnostních složek. Spokojenost se během několika dní projevila v konkrétních objednávkách a americký trhí  je v současné době největším odběratelem zařízení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace