Dny NATO byly oficiálně zahájeny

Dny NATO byly oficiálně zahájeny
Autor: Daniel Potocký|Popisek: ASCOD 42
18 / 09 / 2021, 11:15

Zahajovacím seskokem Armády České republiky byl zahájen program letošních jubilejních Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR. Na místo dorazil z vrcholných politických zástupců například ministr obrany Lubomír Metnar, který již absolvoval jednání se švédským ministrem obrany Peterem Hultqvistem. Právě Švédsko je partnerským státem pro letošní ročník Dnů NATO.

Hlavními lákadly programu budou nepochybně bojový letoun 5. generace Lockheed Martin F-35A Lightning II italského letectva, který bude mít ve statické ukázce v České republice svou premiéru, americké vrtulníky Venom a Viper od společnosti BELL, atraktivní konvertoplán Osprey, historická řada švédských stíhacích letounů od společnosti SAAB vrcholící Gripeny českého, švédského a maďarského letectva. Jejich vyzyvatelé v podobě F-16 Fighting Falcon, a mnohé další.

f35

A také množství pozemní techniky, ať již z výzbroje Armády České republiky, nebo představené předními domácími i světovými výrobci jako obrněné vozidlo TITUS od TATRA DEFENCE VEHICLE, pásová BVP účastnící se tendru na přezbrojení praporů 7. brigády, ale také například, jak je dobrou tradicí Dnů NATO, hasičská či policejní technika.

nato days

Mezitím již proběhly první dynamické ukázky, které jsou každoročně největším diváckým lákadlem. Letošní ročník dynamických ukázek zahájil zásah proti útoku na letiště, který provedla Cizinecká policie. A následovat budou další.

Letošní protiepidemická opatření omezují počet návštěvníků na 40 tisíc na den s nutností předchozí registrace přes internet. Na místě vstupenku zakoupit nelze a bez registrace není možné program navštívit. Security Magazín přinese z letošní akce řadu rozhovorů, materiálů i videí.

dny nato 2

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace