Dny NATO byly oficiálně zahájeny

Dny NATO byly oficiálně zahájeny
Autor fotografie: Daniel Potocký|Popisek: ASCOD 42
18 / 09 / 2021, 11:15

Zahajovacím seskokem Armády České republiky byl zahájen program letošních jubilejních Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR. Na místo dorazil z vrcholných politických zástupců například ministr obrany Lubomír Metnar, který již absolvoval jednání se švédským ministrem obrany Peterem Hultqvistem. Právě Švédsko je partnerským státem pro letošní ročník Dnů NATO.

Hlavními lákadly programu budou nepochybně bojový letoun 5. generace Lockheed Martin F-35A Lightning II italského letectva, který bude mít ve statické ukázce v České republice svou premiéru, americké vrtulníky Venom a Viper od společnosti BELL, atraktivní konvertoplán Osprey, historická řada švédských stíhacích letounů od společnosti SAAB vrcholící Gripeny českého, švédského a maďarského letectva. Jejich vyzyvatelé v podobě F-16 Fighting Falcon, a mnohé další.

f35

A také množství pozemní techniky, ať již z výzbroje Armády České republiky, nebo představené předními domácími i světovými výrobci jako obrněné vozidlo TITUS od TATRA DEFENCE VEHICLE, pásová BVP účastnící se tendru na přezbrojení praporů 7. brigády, ale také například, jak je dobrou tradicí Dnů NATO, hasičská či policejní technika.

nato days

Mezitím již proběhly první dynamické ukázky, které jsou každoročně největším diváckým lákadlem. Letošní ročník dynamických ukázek zahájil zásah proti útoku na letiště, který provedla Cizinecká policie. A následovat budou další.

Letošní protiepidemická opatření omezují počet návštěvníků na 40 tisíc na den s nutností předchozí registrace přes internet. Na místě vstupenku zakoupit nelze a bez registrace není možné program navštívit. Security Magazín přinese z letošní akce řadu rozhovorů, materiálů i videí.

dny nato 2

 

 

Tagy článku