Do konce roku odpálí Rusko svou hypersonickou raketu Zirkon poprvé z fregaty Admiral Gorškov

Do konce roku odpálí Rusko svou hypersonickou raketu Zirkon poprvé z fregaty Admiral Gorškov
18 / 03 / 2019, 09:00

Do konce tohoto roku plánuje Rusko testovat z fregaty Admiral Gorškov svého ,,hypersonického zabijáka", raketu Zirkon. Informaci přinesla agentura TASS.

Projekt hypersonické rakety Zirkon se se posunul do další fáze. Rusko chce do konce roku 2019 raketu odpálit z fregaty Admiral Gorškov, jež vstoupila do služby minulý rok. 

Na konci roku je v plánu testování rakety Zirkon z fregaty Admiral Gorškov, která je součástí Severní flotily, citovala s odvoláním na své zdroje agentura TASS. Dřívejší testy hypersonické střely se uskutečnily zatím jen z pobřežních pozic.

Poprvé Rusko otestovalo úspěšně Zirkon v roce 2017. O hypersonické raketě Zirkon se v poslední době hodně mluví a ruská místa podle západních vojenských expertů poněkud nadsazují schopnosti této střely. Kontradmirál ve výslužbě Vsevolov Chmyrov před časem prohlásil, že ruské lodě či ponorky, které by byly vybavené hypersonickými střelami Zirkon, budou schopné zničit americká velitelská střediska za 5 minut na vzdálenost 500 km.


Zdroj: TASS

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace