Dodávka protivzdušných systémů S-400 Turecku jde velmi hladce, hlásí Rusko

Dodávka protivzdušných systémů S-400 Turecku jde velmi hladce, hlásí Rusko
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: S-400
11 / 03 / 2019, 07:30

Rusko potvrdilo, že dodávka protivzdušných kompletů S-400 Turecku pokračuje hladce. Ty se staly v minulých týdnech ,,horkým" tématem a zároveň dalším střetem mezi Tureckem a USA.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci společnosti Rostec Viktor Kladov prohlásil, že proces dodávek ruských protivzdušných kompletů S-400 pokračuje velmi hladce. ,,To je systém, který Turecko chce a my mu ho dáme. Zatím jde vše (dodávka systémů) hladce," uvedl Kladov. Ten doplnil, že Rusko spolupracuje s partnery či potenciálními partnery bez ohledu na to, že se to někomu líbí či nikoli. Podle Kladova se jedná pouze o byznys. Dokončení dodávek systémů S-400 Turecku je plánováno na květen letošního roku.

Nicméně na druhé straně ,,hladce" neprobíhají turecko-americké vztahy. Turecký prezident Recep Erdogan se tvrdě ohradil proti tomu, aby mu USA údajně diktovaly, které zbraňové systémy kupovat v souvislosti s pořízením ruských protivzdušných kompletů S-400 Ankarou. Erdogan zdůraznil, že nákupy S-400 jsou tak jako tak již hotovou věcí a USA na tom nemohou nic změnit. Před týdnem prohlásil mluvčí Pentagonu Eric Pahon, že nákup systémů S-400 může být negativní dopad na na americko-turecké vztahy právě v rovině obranné spolupráce.


Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace