Dostane se T-50 konečně k ruskému letectvu?

Dostane se T-50 konečně k ruskému letectvu?
Autor: Anna Zvereva|Popisek: Ruský letoun 5. generace T-50
16 / 09 / 2016, 09:30

Ruský server TASS zveřejnil informaci, že kontrakt na první sérii patrně 12 kusů stroje by se měl podepsat do konce roku 2017.

Ruský vojenský analytik Alexander Sarduri se domnívá, že vývoj T-50 je takovou ruskou tradicí již od sovětských časů - tedy mít domácí odpověď na každou zbraň, kterou se chlubí nepřítel - tedy USA. Americký F-22 stál americké daňové poplatníky asi 150 miliónů dolarů za kus a vývoj stroje spolkl astronomických 65 miliard dolarů. Ruská T-50 má podle posledních údajů odhadovanou cenu asi 100 miliónů dolarů.

pakfa-11

Psali jsme: "Kalašnikov s křídly" aneb Mig-15 pro 21. století

Více než 50-70 jich ale ruská armáda stejně nekoupí a tím pádem bude ve stejné situaci jako ta americká - bude mít drahý stroj, kterého bude málo na pokrytí obrovského prostoru Ruska.

Přebírání prvních sériových strojů T-50 by tedy mělo začít v ideálním případě během roku 2018.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace