Druhá čínská letadlová loď ponese nejméně 36 stíhačů J-15

Druhá čínská letadlová loď ponese nejméně 36 stíhačů J-15
17 / 08 / 2019, 14:30

Server Global Times informoval, že druhá čínská letadlová loď ponese nejméně 36 letounů Shenyang J-15.

Server Global Times uvedl, že druhá čínská letadlová loď (Typ 001A) bude moci nést nejméně 36 letounů J-15. To je o 12 strojů více, než může pojmout první čínská letadlová loď Liaoning, která byla uvedena do služby v roce 2012.

Podle námořního experta Li Jie, kterého server Global Times cituje, může být pouze 24 stíhačů J-15 limitujícím faktorem v regionálním vedení boje, který vyžaduje okolo 40 letounů, aby bylo efektivně dosaženo vzdušné nadvlády. Podle zmíněného experta pak 36 palubních stíhačů J-15 zvětší bojovou schopnost druhé čínské letadlové lodi, kterou Liaoning nemá.

Jen pro srovnání: americké letadlové lodě třídy Nimitz mohou pojmout okolo 60 letounů a nejnovější třída Gerald R. Ford zhruba 75.

Server National Interest před časem uvedl, že Čína by mohla do roku 2022 mít až čtyři moderní letadlové lodě, znamenalo by to výrazné posílení čínských globálních ambic zejména v pro ni klíčových strategických regionech, kde ,,zápasí" s USA. Podle jiných zpráv má Čína ambice ještě větší, a to mít do roku 2025 celkem šest letadlových lodí.

 

Zdroj: Global Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace