Americké letectvo poprvé nasadilo dva letouny F-35A do bojové akce. Provedly vzdušný úder proti pozicím IS v Iráku

Americké letectvo poprvé nasadilo dva letouny F-35A do bojové akce. Provedly vzdušný úder proti pozicím IS v Iráku
01 / 05 / 2019, 11:00

USAF použil poprvé 30. dubna dva letouny F-35A k provedení vzdušných úderů v Iráku.

Americké letouny zaútočily na síť tunelů IS a úkryty zbraní v horách Hamrin. Bylo to poprvé, co USAF použil letouny 5. generace v boji, uvedl server defensenews.com. Nejsou zatím dostupné informace o tom, do jaké míry byly vzdušné údery úspěšné.

Server defensenews.com uvedl, že vzbouřenci z IS se chtěli pokusit přemístit munici, vybavení a personál do oblasti Wadi Ashai, aby zde vytvořili podmínky pro další odpor.

 

Již dříve, v roce 2018, provedly izraelské F-35 svou vůbec první bojovou akci nad Libanonem.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.