Dva útoky v Afghánistánu - Zaorálkovy poraženecké řeči ohrožují naše vojáky (komentář Lumíra Němce)

Dva útoky v Afghánistánu - Zaorálkovy poraženecké řeči ohrožují naše vojáky (komentář Lumíra Němce)
27 / 10 / 2018, 14:00

Po dvou útocích na české vojáky, které se odehrály v průběhu několika dní, se dalo předpokládat, že se opět spustí vlna požadavků na stažení našich vojáků z Afghánistánu. Očekával jsem to od komunistů a Okamury, u kterých pravidelné volání po zrušení zahraničních misí patří k folklóru. Tentokrát to ovšem přišlo z jiné strany a to z ČSSD. Konkrétně od bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.

A pan Zaorálek se toho opravdu nebál. Začal již odpoledním vystoupením pro TV Prima, kde požaduje stažení vojsk z Afghánistánu a odsuzuje celou válku v Afghánistánu jako nesmyslnou a neúčelnou. Bylo to zjevně pouze zahřívací kolo pana Zaorálka. Opravdové perly pouštěl na DVTV u Martina Veselovského. Nejdříve se vyjádřil k operaci speciálních sil, kde naše vojáky nazval komandem zabijáků, které přijelo zlikvidovat teroristy.

                                     

psali jsme: „Chlapi přestali chodit na vojnu a začali chodit k porodu.“ Proč obnovit omezenou vojenskou službu? (komentář Lumíra Němce)

V souvislosti s touto operací, by si měl pan Zaorálek uvědomit to, že primární úkol toho komanda nebyla likvidace, ale zajetí, abychom mohli od teroristů získat informace a předat je soudu. Teroristé nejsou kapsáři z Karlína a málokdy se dobrovolně vzdají. Takže pokud se situace komplikuje a oni na vojáky střílí, pak nezbývá nic jiného než také použít zbraně. Rozhodně není ale primárním cílem jejich likvidace, jak říká pan Zaorálek. A jako největší perlu pan Zaorálek prohlásil, že s Talibánem máme společného nepřítele Al-Káidu. Je až zarážející, jak člověk s takovouto elementární neznalostí situace mohl být ministrem zahraničí.

psali jsme: Švédsko opět zavádí povinnou vojnu. Obává se Ruska

Nejhorší na celé věci je, že všechna takováto prohlášení nahrávají do karet teroristům a právě tyto poraženecké řeči ohrožují naše vojáky. Jsou to přesně ty náznaky zbabělosti a poraženectví, na které nepřítel čeká. Teroristé dobře vědí, že porazit koaliční vojáky silou je nemožné, ale soustředěný tlak na psychiku vojáků, na veřejné mínění a politiky je ta správná cesta, která může vést k cíli. A pokud teroristé uvidí, že u některé země je jejich snaha účinnější než jinde, ucítí slabý článek řetězu a pak skutečně mohou začít cíleně útočit na české vojáky v naději, že takových Zaorálků a Okamurů zde máme víc. Dobře vědí, že každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. 

 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace