Dvě čínské raketové korvety typu 056 byly uvedeny do služby. Jsou to ,,specialisté" na protiponorkový boj

Dvě čínské raketové korvety typu 056 byly uvedeny do služby. Jsou to ,,specialisté&quote; na protiponorkový boj
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: korveta typu 056
04 / 12 / 2017, 09:00

Čínské námořnictvo posílila 36. a 37. raketová korveta typu 056 (třída Jiangdao).

Do služby čínského námořnictva byly uvedeny další dvě víceúčelové raketové korvety typu 056 (třída Jiangdao) Kuang-jüana Suej-ning. Obě plavidla jsou protiponorkovou verzí typ 056A a jsou vybaveny trupovým a vlečným sonarem.

psali jsme: Švédský lovec ruských ponorek, korvety Visby

Obě plavidla se připojí k čínské jihomořské flotile. Tento rok už čínské námořnictvo uvedlo do služby pět dalších korvet - Ezhou, Luipanshui, Yiwu, Hanzhong a Yichung. Zatím není známo, kolik plavidel protiponorkové verze Typu 056 bude vyrobeno.

Korvety typu 056 třída Jiangdao slouží v současné době v celé škále pobřežních operací. Postupně nahrazují zastarávající třídy, jako jsou fregaty typu 053H a typu 053H1. Korvety typu 056 jsou nasazovány v kontroverzní oblasti Jihočínského moře, na který si Čína činí teritoriální nárok.

Plavidla mohou dosáhnout rychlosti 28 uzlů a jejich dosah je 2 000 námořních mil při 18 uzlech. Korvety třídy 056 mají v konstrukci zabudovanou technologii stealth. Pohonnou jednotku tvoří dva dieselové motory. Korvety třídy 056 mohou pojmout jeden vrtulník v zadní části, kde je pro něj připravena přistávací paluba.

psali jsme: Korvety Bujan-M aneb postrach teroristů v Sýrii

Co se týče výzbroje těchto plavidel, hlavňovou výzbroj tvoří jeden 76mm kanón AK-176 a dva 30mm kanóny kompletu Typu 730. Další součástí výzbroje jsou čtyři protilodní střely Yj-83. K protiponorkovému boji jsou určeny především ničení ponorek  dva trojhlavňové 324mm torpédomety Yu-7. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.