ECA Group představila nové bezosádkové podvodní plavidlo A18-M. Bude ,,specialistou" na likvidaci min

ECA Group představila nové bezosádkové podvodní plavidlo A18-M. Bude ,,specialistou&quote; na likvidaci min
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: A18-M
28 / 02 / 2018, 14:00

Bezosádkové podvodní plavidlo (AUV) nové generace nazvané A18-M je ,,specialistou" na boj s minami.Za jeho vývojem stojí francouzská společnost ECA Group.

Podle ECA Group, která se specializuje na vývoj autonomních systémů, je tento podvodní dron nejlepším AUV, který je momentálně dostupné na trhu.

psali jsme: Boeing a Lockheed vyhrály kontrakt na vývoj ,,extra velkého" autonomního plavidla

Bezosádkové plavidlo A18-M je schopné svým sonarem především pokrýt rozsáhlé podvodní oblasti a disponuje na rozdíl od jiných AUV skvělou snímací kvalitou. A-18M bude moci operovat v hloubce až 300 metrů.

Plavidlo je navrženo tak, aby mohlo v podstatě detekovat jakékoliv nebezpečí pod vodou od improvizovaných výbušných zařízení po nejrůznější škodlivé či znečišťující látky, které se nachází v perimetru operační schopnosti podvodního dronu. 

psali jsme: Dron schopný startu pod vodní hladinou

Nový podvodní dron od ECA Group také pořizuje velmi přesnou mapu mořského dna, což umožňuje monitorovat podmořské prostředí s vysokou úrovní přesnosti.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.