Erdogan: USA nám nenabídly tak dobré podmínky ohledně nákupu systémů Patriot jako Rusové u S-400

Erdogan: USA nám nenabídly tak dobré podmínky ohledně nákupu systémů Patriot jako Rusové u S-400
13 / 04 / 2019, 11:30

Slovní přestřelka mezi Tureckem a USA pokračuje dál. Nyní turecký prezident Recep Erdogan prohlásil, že USA nenabídly takové podmínky ohledně možného nákupu systémů Patriot, které by byly srovnatelné u protivzdušných kompletů S-400, jež dodávají Turecku Rusové.

Turecko uvažovalo spolu s nákupem ruských protivzdušných kompletů S-400 i o akvizici amerického mobilního raketového systému Patriot. USA daly na začátku roku jasně najevo, že k prodeji jejich systému dojde jen tehdy, když se Turecko vzdá ruských protivzdušných kompletů S-400. Tuto variantu však Erdogan rezolutně smetl ze stolu.

V rozhovoru pro tureckou televizi Habertürk pak autoritářský prezident prohlásil, že USA nenabídly tak dobré podmínky ohledně možného prodeje Patriotu, jako to udělali Rusové v případě S-400. ,,Finalizovali jsme dohodu o systémech S-400 a pokračujeme v platbě v rámci kontraktu. Uvažovali jsme o nákupu systému Patriot, ale USA nám nenabídly tak dobré podmínky jako Rusové u S-400," řekl Erdogan. Ten ještě na adresu Washingtonu vzkázal, že jejich pozice, kterou zástávají k tureckému nákupu systémů S-400 je ,,velmi chybná" a ,,Turecku se to nelíbí".

Poslední výměna názorů mezi Washingtonem a Ankarou nastala poté, co USA zablokovaly Turecku transfer materiálů nutných pro F-35 a pohrozily, že Turecko vyloučí z programu Joint Strike Fighter.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace