Estonsko podepsalo kontrakt se společností MBDA na nákup systému protivzdušné obrany s raketami Mistral

Estonsko podepsalo kontrakt se společností MBDA na nákup systému protivzdušné obrany s raketami Mistral
Autor: Screenshot YouTube
19 / 06 / 2018, 14:00

Estonsko získá systém protivzdušné obrany od společnosti MBDA, hodnota kontraktu činí 50 milionů euro.

Estonsko podepsalo kontrakt se společností MBDA, v jehož rámci získá pobaltský stát systém protivzdušné obrany s raketami země-vzduch Mistral krátkého doletu.

psali jsme: Ruský systém protivzdušné obrany S-500 Prometheus: Dokáže ,,ultimátní" zbraň ohrozit F-22 či F-35?

Kontrakt zahrnuje rovněž nákup cvičných raket, simulátorů, testovacích zařízení a dalších nezbytných komponent. Cena kontraktu je vyčíslena 50 miliony euro. Dodávka by měla začít v roce 2020.

psali jsme: Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám

Součástí dohody, kterou uzavřelo Obranné investiční centrum (ECDI) a přední francouzský výrobce raketových zbrojních systémů MBDA, je i možnost nákupu dalších raket mistral až do výše 100 milionů euro. Ředitel ECDI Rauno Sirk prohlásil, že pořízení dalších raket Mistral 3 je jedna z nejvyšších priorit v nejbližší budoucnosti vedle nákupu automatických pušek a samohybných houfnic K9 Thunder.

psali jsme: Americké drony s laserem proti ruskému protivzdušnému systému S-400

Estonsko bude v rámci kontraktu pokračovat v dalších nákupech raket Mistral. Pobaltská země používá tyto rakety již od roku 2009.


Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte víc

 

Zdroj: MBDA

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace