Eurosatory 2022: Izrael a jeho silné zastoupení na mezinárodním veletrhu

Eurosatory 2022: Izrael a jeho silné zastoupení na mezinárodním veletrhu
Autor fotografie: Nehemia Gershuni-Aylho, CC BY-SA 3.0|Popisek: dron Hermes 450 od výrobce Elbit Systems
14 / 06 / 2022, 12:00

Mezi státy, které se představují na mezinárodním veletrhu Eurosatory 2022, nechybí ani Izrael.

Izrael je jeden z mnohých států, které se účastní mezinárodního zbrojního veletrhu Eurosatory 2022. A tentokrát má opravdu silné silné či početné zastoupení, celkem se na akci představí 56 firem působících v oblasti defence.

Synonymem pro izraelské firmy jsou nejpokročilejší technologie, umělá inteligence, autonomní systémy, které si pravidelně nacházejí cestu do řady armád celého světa. Na veletrhu tak odborná i laická veřejnost budou moci vidět prezentace společností jako například Rafael Advanced Defense Systems, IAI, Elbit Systems, IMI Systems a mnohých dalších.

Rafael na veletrhu ukáže další mobilní konfigurace systému protivzdušné obrany Iron Dome, protiletadlový raketový systém SPYDER a nebudou chybět ani protitankové řízené střely Spike. Zástupce zbrojovky Rafael uvedl, že společnost hodlá představit rovněž novou raketu a koncept jiné nové rakety, na níž Rafael pracuje. IAI na akci předvede rozmanitou škálu systémů včetně dronu Heron a vyčkávací munice ROTEM a MINI HAROP (Harpyje). Další přední výrobce Elbit Systems návštěvníkům ukáže mimo jiné taktický radar DaiR, lehký tank Sabrah, který zažije na veletrhu svou premiéru, a také vyčkávací munici.

Podle izraelské agentury pro vyzbrojování SIBAT je Evropa jedním z nejdůležitějších trhů a Izrael jí chce nabízet špičkové technologie, jež má k dispozici nebo které vyvíjí. Izrael tak může nabídnout celou škálu produktů a znatelně vylepšit stávající kapacity armád států, které projeví o izraelské technologie zájem.

SIBAT se chce na veletrhu zaměřit na propagaci zejména malých a středních firem, které nejsou tak známé jako již zmiňovaný Rafael, IAI či Elbit Systems. Podle izraelské vlády právě společnosti z tohoto segmentu mohou významně posílit obor defence svými inovativními projekty, a proto jsou nezastupitelné.

Špičkové technologie budí přirozený zájem odborné i laické veřejnosti, trendem v této oblasti posledních několika let je například vyčkávací munice (,,loitering munition", kamikaze drony).

Zde hrají nepochybně důležitou roli také strategická partnerství, uzavřená mezi jednotlivými společnostmi. Izraelská firma UVision podepsala strategické partnerství se společností Rheinmetall, jehož výsledkem má být dodávka špičkových, bojem prověřených systémů na evropský trh. To mimo jiné zahrnuje třeba prezentaci integrace vyčkávací munice, vyvíjenou společností UVision, do bojových vozidel nové generace s osádkou i bez ní.

Jeden z největších obranných veletrhů Eurosatory 2022 tak skýtá zajímavou příležitost nejen pro přední izraelské a zavedené společnosti, ale i pro ty menší, které však mají už co nabídnout. Izrael pak bude chtít svou rozšířenou účastí na prestižním veletrhu stvrdit svou silnou a v některých oblastech i dominantní pozici v sektoru defence a nejpokročilejších technologií.

Zdroj: Defense News


Tagy článku

-->