Eurosatory 2022: Lehké taktické vozidlo Merlin 4x4

Eurosatory 2022: Lehké taktické vozidlo Merlin 4x4
Autor fotografie: Filip Klasna|Popisek: Lehké taktické vozidlo Merlin 4x4
13 / 06 / 2022, 17:00

Na mezinárodním zbrojním veletrhu Eurosatory 2022 se představilo lehké taktické vozidlo Merlin 4x4 od společnosti GDELS (General Dynamics European Land Systems).

Mezinárodní obranný veletrh Eurosatory 2022 je také příležitostí pro společnost GDELS k prezentaci svého produktového portfolia. GDELS na půdě prestižního veletrhu představil lehké taktické vozidlo Merlin 4x4.

                                  

                                                                         Video: YouTube

U této příležitosti prohlásil výkonný ředitel společnosti GDELS-Deutschland Thomas Kauffmann, že prostor v Evropě vyžaduje mimo jiné právě lehká vozidla, důležitou vlastností je také mobilita, rychlost, což je podle něho v současné době kritickou schopností. GDELS tak vyvíjí vozidla, které musejí bezpečně mít dva požadavky - dobrou mobilitu a hmotnost do 50 t. Otevřená architektura vozidel umožňuje integraci moderních technologií, jak postupně přicházejí.                                        

Kauffmann na prezentaci vozidla zmínil, že je potřeba vozidla přepravitelná vrtulníkem, s dostatečnou nosností nákladu. Tyto požadavky splňuje platforma Merlin. Na vozidlo své třídy má nesrovnatelnou nosnost nákladu. Taktická vozidla mohou přepravovat například vrtulníky Ch-47 nebo Ch-53.

Vozidlo o délce 5,05 m je osazeno dieselovým motorem o výkonu 129 kW, jeho maximální rychlost činí 130 km/h. Jde o kompaktní, flexibilní platformu s velmi dobrou průchodností terénu. Merlin se vyznačuje odolným podvozkem a může být upraven v řadě různých variant -  jako nákladní, ambulantní, logistické vozidlo apod. Může jej tvořit až deset členů posádky.Zdroj: joint-forces.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.