Francouzská armáda v akci: třetí den na Eurosatory 2024

Francouzská armáda v akci: třetí den na Eurosatory 2024
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Eurosatory 2024 představení francouszké armády
19 / 06 / 2024, 20:15

Třetí den Eurosatory 2024, největšího evropského veletrhu zaměřeného na armádní technologii, přinesl návštěvníkům živé demonstrace francouzské armády a inovativní vojenské technologie.


Třetí den Eurosatory 2024 byl označen jako „Den armády“ a přinesl několik významných událostí a prezentací. Ráno jsme měli čest přivítat generála Pierra Schilla, náčelníka francouzské armády, který zdůraznil důležitost této události pro odborníky na obranu a bezpečnost z celého světa. Generál Schill potvrdil, že Eurosatory je klíčovou platformou pro prezentaci nejnovějších obranných technologií a řešení.

 

Živé demonstrace francouzské armády


Jednou z hlavních atrakcí dne byly živé demonstrace francouzské armády. Začaly simulovaným scénářem, ve kterém parašutisté seskakovali z letadla, a pokračovaly dalšími ukázkami vojenské techniky a strojů používaných francouzskou armádou. Představované jednotky představily širokou škálu technologií, včetně pokročilých bojových vozidel, dronů a protivzdušných systémů. Mezi hlavními prezentovanými systémy byl i nový obrněný transportér VAB ARLAD, určený k detekci a neutralizaci dronů. Diváci měli možnost vidět, jak se armáda vypořádává s různými krizovými situacemi, což bylo přijato s velkým nadšením

 Eurosatory 2024 představení francouzské armády

 

Expozice společnosti Rheinmetall

 

Na Eurosatory 2024 představila společnost Rheinmetall pokračování vývoje svého hlavního bojového tanku Panther KF51, který byl poprvé představen před dvěma lety. Tento moderní tank se dočkal řady vylepšení a nových možností. Maďarsko uzavřelo smlouvu v hodnotě 288 milionů eur na vývoj verze Panther KF51 EVO, která bude vybavena 120mm hladkohlavňovým kanónem L55A1 s automatickým nabíjením a možností přechodu na 130mm kanón. Tato flexibilita umožňuje snadnou adaptaci na budoucí potřeby.

Rheinmetall rovněž připravuje modernizaci tanků Leopard 2, kdy bude původní věž nahrazena věží Panthera. Tento upgrade zvýší úroveň ochrany tanků díky použití pasivní, reaktivní a aktivní ochrany. Navíc by tento proces mohl být rychlejší než výroba zcela nových tanků, což zvyšuje jeho atraktivitu pro stávající uživatele Leopardů. Dalším zajímavým návrhem Rheinmetallu je vývoj bezosádkové věže pro hlavní bojové tanky. Tento koncept, označený jako Concept Uncrewed Turret (CUT), by umožnil posádce sedět vedle sebe v korbě tanku, přičemž by veškerý vizuální vstup zajišťovaly denní/noční kamery. Věž využívá hlavní 130mm kanón a automatický nabíječ z Panthera KF51, přičemž celková kapacita munice je 25 nábojů.

Panther Rheinmetall

 

Nový tank od Hyundai Rotem

 Jednou z dalších zajímavostí byla expozice Hyundai Rotem, která představila svůj nový tank Nex-Gen K3. Tento tank je navržen s ohledem na moderní bojové potřeby a přináší pokročilé technologie, které zvyšují jeho efektivitu a schopnosti v terénu. Hyundai Rotem, známý výrobce železničních vozidel a těžkých strojů, rozšířil své působení do obranného sektoru s cílem poskytovat vysoce mobilní a účinné bojové prostředky. Nex-Gen K3 je vybaven moderním pancéřováním, pokročilými systémy řízení palby a schopností operovat v různých klimatických podmínkách. 

představení Hyundai Rotem Next gen tank

 

Arquus na Eurosatory 2024


Jedním z klíčových momentů  Eurosatory 2024 bylo představení víceúčelového bezpilotního pozemního vozidla (UGV) Drailer od společnosti Arquus. Tento stroj, vyvinutý na základě komerčního vozidla již používaného francouzskými speciálními jednotkami, je navržen pro širokou škálu misí včetně odminování, palebné podpory a logistických operací. S hmotností 1 700 kg a elektrickým motorem o výkonu 76 kW, poháněným 14 kWh Li-Ion baterií, dosahuje rychlosti až 40 km/h a nabízí dojezd přibližně 100 km, který může být zdvojnásoben instalací dieselového generátoru. Drailer může nést náklad až 700 kg a podporuje různé typy výzbroje a vybavení, od dálkově ovládaných střelných stanic až po systémy proti dronům. Arquus plánuje další vývoj této platformy s cílem dosažení plné autonomie během příštích 5-6 let, což z něj činí klíčový prvek budoucích vojenských operací.

 

 

Thales na Eurosatory 2024

Společnost Thales se zaměřila na prezentaci svých nejnovějších technologických řešení, včetně senzorových sítí, taktických komunikačních systémů a platforem pro kolaborativní boj. Thales také představil své schopnosti v oblasti ochrany bojových sil, zahrnující detekci a eliminaci hrozeb pomocí pokročilých radarových systémů, které mohou identifikovat a sledovat nepřátelské cíle.

 

Thales na Eurosatory 2024

Třetí den Eurosatory 2024 přinesl mnoho zajímavých prezentací a živých demonstrací, které ukázaly technologické pokroky, schopnosti moderních armád a obranných společností. Veletrh nadále potvrzuje svou roli jako klíčová platforma pro setkávání odborníků a prezentaci nejnovějších inovací v oblasti obrany a bezpečnosti.

Sledujte SECURITY MAGAZIN na Linkedin a na facebooku pro nejnovější zprávy ze security světa!

 

Tagy článku