Eurosatory den druhý: Premiéra nového Lynxu v české kamufláži, CSG lídrem české reprezentace a krásné ženy včetně královny. České oficiální špičky chyběly

Eurosatory den druhý: Premiéra nového Lynxu v české kamufláži, CSG lídrem české reprezentace a krásné ženy včetně královny. České oficiální špičky chyběly
12 / 06 / 2018, 19:30

Rheinmetall v Pařiži jasně vzkázal: ,,Chceme do tendru na BVP v ČR! Světová premiéra nového Lynxu v české kamufláži je jasné sdělení, shodovali se mnozí experti, kteří se v 10:00 přišli podívat na slavností start tohoto elegantního stroje. Německý výrobce představil stroj v dýmu i s famfárami. Security Magazín v následujících dnech představí ucelenou reportáž o této krásné šelmě.

Eleganci však bylo možné nalézt i na dalších stáncích. Skoro by se dalo říci, že výstava zbrojařů si v mnohém nezadá se slavnými autosalony. Krásné ženy je však možné vidět nejen jako hostesky, ale i v akčních uniformách nebo v národnich barvách vystavovatelů včetně fotografii královny v životní velikosti. 

Českou reprezentaci zachraňuje CSG

Pro české návštěvníky bylo však zajímavé návštívit v hale 5 seskupení českých stánků. Oficiální prezentace ministerstva průmyslu a obchodu s řadou zajímavých vystavovatelů se krčí vedle dvoupatroveho stánku Czechoslovak Group s prezentací Tatry, Excalibur group a dalších značek tohoto holdingu, který z druhé strany sousedí se stánkem Slovenské republiky. Národní stánky na Eurosatory nejsou výjimkou.

psali jsme: Ohlédnutí za prvním výstavním dnem veletrhu Eurosatory

Řada států si je zjevně vědoma bezpečnostního, ale i hospodářského významu rozvoje a podpory obranneho prumyslu. Francie, USA, ale i Ázerbájdžán, Polsko a skandinávské státy jsou jen přikladným výčtem národních reprezentací, za kterými ČR bohužel jasně kulhá. Doufejme, že pro příští léta se ČR polepší. Možná tento defenzivni dojem umocnilo i to, že jediný z českých politiků, který se měl Eurosatory zúčastnit - náměstek ministryně obrany Koštoval - se nakonec v Paříži vůbec neukázal. S generality se měl zúčastnit generál Zuna, který však zde též nebyl.

psali jsme: Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Zítra přineseme další reportáže od konkrétních českých vystavovatelů, podíváme se na slovenský stánek a dáme vědět, co nového přinese třetí den v Paříži na Eurosatory.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

FOTOGALERIE

 Eurosatory10

 Eurosatory11

Eurosatory12

 Eurosatory13

 Eurosatory14

Tagy článku