F-35 dorazí k ruským hranicím

F-35 dorazí k ruským hranicím
Autor: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační obrázek F-35
25 / 04 / 2017, 10:15

Podle estonských zdrojů přistane během dnešního dne blíže neurčený počet F-35 na estonské základně Ämari.
Stroje páté generace zůstanou v Estonsku na několik týdnů a budou provádět tréninkové lety s ostatními spojeneckými a americkými leteckými silami.

US Air Force (USAF) nasadila poprvé v zámoří své nejnovější stroje Lockheed Martin F-35A Lightning II Joint Strike Fighter (JSF), když první stroje přistály ve Velké Británii 15. dubna.

8 strojů a 250 členů leteckého personálu 34. stíhací perutě (388. Fighter Wing) a 466. stíhací perutě (419. Fighter Wing) se sídlem v letecké základně Hill Air Force Base (AFB) v Utahu dorazilo na letiště Royal Air Force (RAF) v Lakenheath.

F-35 jsou nasazeny v rámci bezpečnostního balíčku TSP, ve kterém jsou i F-22 Raptor, nebo zabijáci tanků A-10.

Mezitím dorazily britské Typhoony do Rumunska na základnu Mihail Kogalniceanu, kde budou stroje zabezpečovat bezpečnost nad Černým mořem. Ochrana východních hranic NATO byla posílena od vzniku rusko-ukrajinské krize a nasazení Typhoonů má mít odstrašující efekt na Rusko v této oblasti.

Zdroj: The Aviationist

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace