F-35 je připravena jít v Pacifiku do akce, pokud to bude nutné

F-35 je připravena jít v Pacifiku do akce, pokud to bude nutné
Autor: Lockheed Martin|Popisek: F-35
28 / 08 / 2017, 01:15

F-35A Joint Strike Fighter je připravený jít do akce v Pacifiku, nebo kdekoliv jinde, kdyby napětí se Severní Koreou dále stoupalo, řeklo velení amerického letectva v pátek 25. srpna.

"Právě jsme absolvovali 100 000 letových hodin s F-35, vše funguje velmi dobře a v případě jakýchkoli nepředvídatelných událostí, kdyby byl problém, jsou připraveni jít do boje," řekla tajemnice US Air Force Heather Wilson novinářům během briefingu v Pentagonu.

Nemluvila o potenciálních zámořských rozvrzích rotací leteckých sil vybavených letadly páté generace, řekla "všechno je na správné cestě", aby bylo možno identifikovat další základny, které by umožnily operace letadel společnosti Lockheed Martin Corp.

Komentář tajemnice US Air Force přichází v době, kdy Severní Korea i nadále ohrožuje USA. Jak prezident Donald Trump, tak ministr obrany James Mattis nedávno uvedli, že budou ochotni reagovat vojenskou silou, pokud by Severní Korea zahájila raketový útok na Guam, kde mají USA leteckou a námořní základnu. Začátkem tohoto měsíce vůdce Severní Koreje Kim Čong Un vyhrožoval odpálením čtyř raket, které by dopadly ve vzdálenosti asi 40 km od amerického území Guamu. Americký prezident Donald Trump na to odpověděl, že jeho země je na konflikt se Severní Koreou připravena.

Americké letectvo od té doby opakovaně vysílá nadzvukové bombardéry B-1B a jihokorejské stíhací letouny na demonstraci síly v blízkosti demilitarizované zóny. F-35A na svůj debut v Tichomoří zatím čeká. V dubnu US Air Force vyslala hrst F-35A do Evropy na dobu několika týdnů, pro první tréninkové mise na starém kontinentu.

V uplynulých měsících úředníci letectva uvedli, že plánují nasadit tzv. bezpečnostní balíček obsahující stroje F-35A do oblasti Asie a Tichomoří. 

Mohlo by k tomu dojít dříve, než se čekalo.

Zdroj: Doddbuzz.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace