Fantastické Putinovy zbraně - ponorka schopná nést podvodní dron Poseidon bude spuštěna již letos

Fantastické Putinovy zbraně - ponorka schopná nést podvodní dron Poseidon bude spuštěna již letos
21 / 02 / 2019, 14:00

Podmořský dron Poseidon prochází úspěšnými testy, jak zdůraznil ruský prezident ve Federálním shromáždění. "Fantastická" ruská zbraň má mít neomezený dosah a rychlost dosahující až 200 km/h pod hladinou.

Podle agentury TASS bude první jaderná ponorka vyzbrojená bezpilotními podmořskými drony Poseidon spuštěna na voda na jaře letošního roku. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin ve středu ve Federálním shromáždění. Sdělil, že dron s neomezeným dosahem byl úspěšně otestován.

"V této souvislosti bych chtěl učinit jednu důležitou poznámku, nic o tom zatím nebylo řečeno, ale dnes je to možné. Na jaře letošního roku bude spuštěna první jaderná ponorka vyzbrojená tímto bezpilotním prostředkem. Práce probíhají podle plánu," řekl Putin.

Zdroj ve vojensko-průmyslovém komplexu řekl agentuře TASS již dříve, že bezpilotní podmořské drony Poseidon budou ruskému námořnictvu k dispozici v rámci současného programu pro zbrojení v letech 2018-2027. Budou použity k vyzbrojení nové generace jaderných ponorek stavěných v loděnicích Sevmaš.

Momentálně Sevmaš buduje nejméně dvě speciální ponorky Projekt 949A Belgorod, které by měly přepravovat bezpilotní a posádkou ovládané potápěčské výzkumné přístroje. Zároveň se v loděnici buduje i speciální ponorka nazvaná Khabarovsk. Podle nepotvrzených zpráv bude tento Projekt 09851 schopen nést různé hlubinné podvodní prostředky a nový zbraňový systém, tedy Poseidon.

Jiný zdroj řekl TASS, že podvodní testy jaderného dronu potvrdily, že bezpilotní Poseidon má neomezený dosah a maximální rychlost překračující 200 kilometrů za hodinu.

 

Zdroj: TASS

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace