Filipíny mají ještě tento měsíc dostat 6 letounů A-29 Super Tucano

Filipíny mají ještě tento měsíc dostat 6 letounů A-29 Super Tucano
Autor: Aeronaves Ágata 7 (CC BY 2.0)|Popisek: A-29 Super Tucano
14 / 07 / 2020, 13:00

Filipínské letecké síly posílí do konce tohoto měsíce 6 lehkých bitevních letounů Embraer A-29 Super Tucano.

V listopadu 2017 oznámila brazilská společnost Embraer objednávku od Filipín na 6 turbovrtulových letounů A-29 Super Tucano. Server Air Recognition uvedl, že filipínské letectvo mají stroje posílit do konce července. Původní harmonogram počítal s prvním čtvrtletím tohoto roku, nakonec se však dodávka zpozdila.

Letoun Embraer A-29 Super Tucano spolu se strojem Textron AT-6 Wolverine pořizuje do své výzbroje i americké letectvo. Jednou z výhod letounů jsou zejména nízké pořizovací náklady, k nimž USAF přihlédla při jejich pořizování.

Stroje A-29 Super Tucano mohou být vyzbrojeny laserem naváděnými pumami GBU-12 a GBU-58. Letouny se mohou také účastnit misí během noci, jsou pro to vybaveny moderními senzory. Před několika lety rovněž afghánské letectvo nakoupilo Super Tucana, které nahradily ruské vrtulníky Mi-35. Super Tucana se účastnily například kampaně proti příslušníkům hnutí Tálibán v Afgánistánu.

 

Zdroj: Air Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace