Filipíny projevily zájem o americký protiponorkový a námořní hlídkový letoun P-3 Orion

Filipíny projevily zájem o americký protiponorkový a námořní hlídkový letoun P-3 Orion
Autor: (CC BY-SA 3.0)|Popisek: P-3 Orion
19 / 06 / 2019, 14:30

Filipíny se možná stanou dalším uživatelem protiponorkového letounu P-3 Orion, které budou postupně nahrazeny letounem Poseidon P-8A od společnosti Boeing.

Filipíny vyjádřily svůj záměr pořídit letoun P-3 Orion, který je ve službě již od roku 1962, koncem května. Ministerstvo obrany chce koupit jeden nebo dva stroje, uvedl server airrecognition.com. Má se jednat o základní verzi a Filipíny potřebují letouny k provádění protiponorkových misí a vzdušných hlídkovacích úkolů.

Oficiální žádost filipínské strany o letoun, kterého nahradí ve službě Poseidon P-8A od společnosti Boeing, bude už brzy zaslána tak, aby mohla začít příslušná jednání.

Společnosti Boeing byl udělen na začátku roku kontrakt v hodnotě téměř 2,5 miliard dolarů na dodání 19 strojů Poseidon P-8A americkému námořnictvu, Velké Británii a Norsku.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace