Finská armáda si objednala obrněné transportéry MiSu na sérii testů

Finská armáda si objednala obrněné transportéry MiSu na sérii testů
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: obrněný transportér
28 / 12 / 2017, 14:15

Finská armáda projevila zájem o víceúčelové obrněné transportéry MiSu 6x6. Ty mají nyní podstoupit potřebné testy. Informoval o tom server armyrecognition.com.

Finská armáda si objednala obrněné transportéry MiSu 6x6 z kategorie vozidel MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected), které mají podstoupit zátěžové testy. Tato vozidla jsou vyráběná finskou společností Protolab Oy. Čtyři tyto obrněné transportéry budou testovány v poli během let 2018 - 2020.

psali jsme: Video: Takhle ,,úřaduje" československý obrněný transportér OT-64

Celková hodnota kontraktu má podle serveru armyrecognition.com činit zhruba 4 miliony Euro. Testy mají vyhodnotit výkon a kvalitu vozidel s jejich možným pozdějším nasazením v rámci finských ozbrojených sil. Testy obrněných transportérů MiSu jsou součástí plánu modernizace finské armády, která má mimo jiné zvýšit celkovou mobilitu finských jednotek.

Víceúčelový obrněný transportér MiSu 6x6, který může dosáhnout maximální rychlosti přes 100 km/h, je vyráběn společností Protolab Oy, která se specializuje na balistickou ochranu pro vojenská i civilní vozidla. Projekt MiSu 6x6 začal v roce 2009 ve spolupráci s finskou vysokou školou Lappeenranta University of Technology.

psali jsme: Izrael modernizuje svoj obrnený transportér Namer, pribudne aj diaľkovo ovládaná veža

Vozidlo je založeno na inovativní struktuře trupu, která poskytuje vysoký stupeň ochrany proti minám a výbuchům. Obrněný transportér je navržen specificky tak, aby vydržel především následky výbuchu improvizovaného výbušného zařízení (IED – improvised explosive device).

Mezi jeho další přednosti patří schopnost plavby. Pohyb na vodě rychlostí 10 - 12 km/h zajišťují dva šrouby na zádi.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

 

Tagy článku