Finské obranné síly zadávají zakázku na virtuální výcvikové simulátory společnosti SAAB

Finské obranné síly zadávají zakázku na virtuální výcvikové simulátory společnosti SAAB
15 / 03 / 2019, 08:30

Společnost Saab a Velení logistiky Finských obranných sil uzavřely kontrakt na dodávku virtuálních simulátorů pro střelecký a základní bojový výcvik a jejich údržbu po dobu tří let. Hodnota kontraktu je zhruba 9 miliónů € a první dodávky se uskuteční v roce 2019.

Tato akvizice je součástí programu Výcvik 2020 finských ozbrojených sil a virtuální výcvikové simulátory začnou být využívány v plném rozsahu v roce 2021. Cílem pořízení simulátorů je poskytnout finským vojákům plnohodnotný výcvik v bezpečném a ekologicky přívětivém indoorovém prostředí.

„Tato objednávka znamená velký průlom pro náš nově vyvinutý produkt Ground Combat Indoor Trainer (GC IDT). Finsko získá virtuální výcvikový systém, který poskytuje šířku i hloubku, od základního výcviku až po složité scénáře,“ říká Åsa Thegström, vedoucí sekce výcviku a simulace divize Saab Dynamics.

Kontrakt zahrnuje modely zbraní používaných finskou armádou a počítače se softwarem vytvářejícím virtuální prostředí a poskytujícím základ pro rozbor po výcviku. Společnost Saab bude rovněž odpovídat za údržbu systému po dobu tří let.  

„Saab vyvíjí a vyrábí virtuální tréninkové simulátory zde v České republice od roku 2011. Jsme hrdí, že díky Saab Czech s.r.o. jsme součástí českého obranného průmyslu a že jsme schopni takto přispívat k navyšování zbrojního exportu a dodávat naše produkty ozbrojeným složkám po celém světě, včetně těch finských,“ říká Krasimira Stoyanova, ředitelka Saab pro střední a východní Evropu.

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení od vojenských obranných technologií až po oblast civilní bezpečnosti. Saab disponuje provozy a zaměstnanci na všech kontinentech. Díky novátorskému a kooperativnímu přístupu a pragmatickému myšlení dokáže vyvíjet, přijímat a zlepšovat nové technologie, aby uspokojil měnící se potřeby svých zákazníků. 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace