Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představují na veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abú Dhabí

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP se představují na veletrhu obranné techniky IDEX 2019 v Abú Dhabí
19 / 02 / 2019, 14:00

V těchto dnech se v Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech koná tradiční a jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky IDEX 2019. Této prestižní události se účastní i společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická TATRA TRUCKS.

Na stáncích CP-410 a CP-420 své výrobky a služby prezentují především společnosti EXCALIBUR ARMY, MSM Group reprezentující slovenskou větev holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, také automobilka TATRA TRUCKS a firma RETIA patřící do divize CSG Aerospace.

Společnost EXCALIBUR ARMY vystavuje raketomet BM-21 MT 4x4 na podvozku TATRA FORCE, který využívá osvědčené odpalovací zařízení GRAD 122 mm a zcela nový systém řízení palby, nové elektronické systémy a také ovládacími prvky. MSM Group přestavuje celé portfolio malorážové i středorážové munice, dále moderní munici pro dělostřelecké systémy ráže 155 mm a pro minomety ráže 81 mm. Nechybějí ani ruční palné zbraně značky ZVS, nejnovější protitanková řízená střela Hornet, ale i lehké přenosné minomety řady ANTOS.

RETIA spadající do nedávno založené divize CSG Aerospace vystavuje ve světové premiéře novinku v podobě radaru ReGUARD. Jde o víceúčelový 3D radar pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých níz­koletících cílů s malou odraznou plochou. Dalším exponátem je například nejnovější provedení speciálního radarového zařízení ReTWis 5, které je schopno detekovat živé objekty a osoby za nekovovými překážkami, jako jsou například zdi.

Také kopřivnická TATRA TRUCKS představila světovou novinku – novou generaci středního nákladního vozu TATRA TACTIC 4x4 s originální tatrováckou kabinou pro čtyřčlennou posádku a dalšími vylepšeními. Celková hmotnost nového vozu činí 13 t a uveze až 5,5 t nákladu, pohání jej šestiválcový motor Cummins o výkonu 210 kW spojený s plně automatickou převodovkou Allison.  Dalším exponátem je návěsový tahač TATRA PHOENIX v provedení 6x6 určený pro vojenské využití.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace