Francouzská "digitální" fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt

Francouzská &quote;digitální&quote; fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt
20 / 10 / 2016, 15:45

Designový koncept nových fregat - Frégate de TAILLE Intermédiaire (FTI) pro francouzské námořnictvo odhalil francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian 18. října.

V rámci programu FTI by mělo být poskytnuto námořnictvu pět nových středně velkých fregat, jak bylo uznámeno v roce 2015 a lodě byly zařazeny do víceletého plánu v období 2014-19.  Hodnota kontraktu za pět lod se bude pohybovat okol 3.8 miliardy Eur. Dodání první lodi je podle časového harmonogramu plánováno na rok 2023.

Digitální fregata

Nový typ francouzské společnosti DCNS je vyvinut na bázi nové BELH @ RRA "digitální fregaty". Verze pro francouzské námořnictvo byla vyvinuta s cílem poskytnout prvoliniovou platformu o výtlaku 4 250 tun se schopnostmi protiponorkového, protiletadlového a povrchového boje. Loď má být schopna vysadit speciální síly, podporovat operace proti asymetrickým hrozbám, a operovat jako součást společných národních nebo mezinárodních kombinovaných bojových jednotek.

Modulární konstrukce lodi umožňuje upgrady digitálních technologií během celé doby počítané životnosti lodi, která činí asi 40 let.

Psali jsme: Nejmodernější americký torpédoborec USS Zumwalt byl zařazen do aktivní služby

Při pohledu na představený koncept trup lodi připomíná trochu americkou třídu Zumwalt a to včetně zvláštní přídi "vystrčené vpřed" jako je to u tumblehome trupu přerostlého amerického torpédoborce.

Zdroj: DCNS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace