Francouzská zbrojovka Nexter ukázala na vojenském veletrhu HEMUS obrněná vozidla VBCI a TITUS

Francouzská zbrojovka Nexter ukázala na vojenském veletrhu HEMUS obrněná vozidla VBCI a TITUS
Autor fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:VBCI_(V%C3%A9hicule_blind%C3%A9_de_combat_d%27infanterie)_(1).JPG|Popisek: TITUS
17 / 06 / 2018, 09:00

Nexter prezentoval na vojenském veletrhu HEMUS v bulharském Plovdivu obrněnce VCBI a TITUS.

Na veletrhu obranné techniky HEMUS představila francouzská zbrojovka Nexter obrněná vozidla VBCI 8x8 (Véhicule blindé de combat d'infanterie) a TITUS (Tactical Infantry Transport & Unitility Systém6x6).

psali jsme: TITUS: moderní obrněnec na českém podvozku nejen pro armádu. Odolá projektilům i výbuchům

VBCI

Osvědčený francouzský obrněnec VBCI byl zařazen do služby před 10 let, do roku 2010 bylo objednáno 630 těchto vozidel, o který projevilo zájem Španělsko či Velká Británie. VBCI prokázalo svou efektivitu v mnoha operacích po celém světě (Mali, Afghánistán či Středoafrická republika) a jedná se o ideální vozidlo pro každou moderní armádu.

psali jsme: Francouzský tank Leclerc si podmaní každé bojiště

TITUS je zajímavý tím, že používá český podvozek od TATRA TRUCKS. Vozidlo má široký záběr použití, kdy může slouži jako hlídkové či velitelské vozidlo, ale i moderní obrněný transportér. Charakteristická je jeho multifunkčnost, kdy nemusí sloužit pouze u armády, ale najde své uplatnění i u policie a bezpečnostních složek. 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

 

 

Tagy článku