Francouzské námořnictvo obdrželo první stíhač Rafale modernizovaný na standard F3R

Francouzské námořnictvo obdrželo první stíhač Rafale modernizovaný na standard F3R
Autor: Capt. Jason Smith, Public Domain|Popisek: Dassault Rafale
17 / 01 / 2019, 11:30

Novou verzi stíhače Rafale F3R převzalo francouzské námořnictvo. Souběžně s tímto modernizačním standardem se pracuje i na programu F4.

Francouzské námořnictvo obdrželo první stíhač Rafale modernizovaný na standard F3R, informoval server defence-blog.com. Stroj bude používat francouzská Flotila 11F, jež jako první bude používat tento letoun. Modernizační standard F3R znamená další vylepšení stávající univerzálnosti stroje i interoperability.

doporučujeme: Bude moci Eurofighter Typhoon nést americké jaderné pumy?

Modernizační standard, který byl dokončen minulý rok, bude zahrnovat mnoho technických vylepšení včetně zbraňových. Pokud hovoříme o zbraních, bude tato verze používat střely středního dosahu Meteor, jejíž dosah je více než 100 km. Letoun bude moci používat i nejnovější verze pumy AASM. Dále s sebou verze F3R přináší i multifunkční zaměřovací kontejner Talios, za jehož vývojem stojí společnost Thales.

psali jsme: Francouzská společnost Dassault odhalila model stíhače nové generace. Má být ambicióznějším projektem než F-35

Jiná vylepšení zahrnují instalaci systému AGCAS (Automatic Ground Collision Avoidance System), různá zdokonalení víceúčelového radaru RBE2, který tvoří součást letounů Rafale, vylepšení navigačního systému, senzorů, avioniky či elektronických systémů.

Společnost Rafale nezahálí a již se pracuje na modernizačním standardu F4. Ten má být podle plánů dokončen v roce 2023 a kromě ,,tradičních" vylepšení dostane tento modernizační standard i nové motory.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace