Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017
Popisek: Admiral Sergej Gorškov
18 / 05 / 2017, 05:45

Podle Dmitrije Rogozina postupuje testování v souladu s plány a bude dokončeno v červenci.

Vedoucí loď Projekt 22350 Admiral Gorškov bude dodána v listopadu 2017, sdělil v úterý médiím vedoucí oddělení pro stavbu lodí ruského námořnictva, Vladimir Tryapichnikov.

Adm-Gorshkov-FFG-06

„Admiral Gorškov, Ivan Khurs a logistická loď Elbrus budou zařazeny v listopadu,“ řekl.

Již dříve místopředseda vlády, Dmitrij Rogozin dohlížející na zbrojní průmyslový komplex řekl, že testy lodi Admiral Gorškov pokračují v souladu s původním plánem a měly by být dokončeny v červenci. Co dělá zařazení lodi tak těžké je, že některé nejnovější systémy, jejichž součástí jsou rádiová elektronika, dělostřelecké systémy, lodní zařízení a systémy protivzdušné obrany musí být testovány současně.

Celkem čtyři fregaty Projekt 22350 mají být předány ruskému námořnictvu do roku 2025. Ruské námořnictvo očekává dodávku druhé fregaty Admiral Kasatonov v roce 2018.

„Očekáváme, že čtyři fregaty dodané do roku 2025 budou totožné s vedoucí lodé třídy Admiral Gorškov. Poté bude projekt aktualizován,“ řekl Tryapichnikov s tím, že modernizace by byla zásadní.

Adm-Gorshkov-FFG-05

Lodě třídy Projekt 22350 mají výtlak 4 500 tun a vyvinou rychlost až 29 uzlů, jsou vyzbrojeny raketovými systémy Onyx a Kalibr, a protivzdušným raketovým systémem Poliment-Redut.

Zdroj: TASS

Tagy článku