Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017
Popisek: Admiral Sergej Gorškov
18 / 05 / 2017, 05:45

Podle Dmitrije Rogozina postupuje testování v souladu s plány a bude dokončeno v červenci.

Vedoucí loď Projekt 22350 Admiral Gorškov bude dodána v listopadu 2017, sdělil v úterý médiím vedoucí oddělení pro stavbu lodí ruského námořnictva, Vladimir Tryapichnikov.

Adm-Gorshkov-FFG-06

„Admiral Gorškov, Ivan Khurs a logistická loď Elbrus budou zařazeny v listopadu,“ řekl.

Již dříve místopředseda vlády, Dmitrij Rogozin dohlížející na zbrojní průmyslový komplex řekl, že testy lodi Admiral Gorškov pokračují v souladu s původním plánem a měly by být dokončeny v červenci. Co dělá zařazení lodi tak těžké je, že některé nejnovější systémy, jejichž součástí jsou rádiová elektronika, dělostřelecké systémy, lodní zařízení a systémy protivzdušné obrany musí být testovány současně.

Celkem čtyři fregaty Projekt 22350 mají být předány ruskému námořnictvu do roku 2025. Ruské námořnictvo očekává dodávku druhé fregaty Admiral Kasatonov v roce 2018.

„Očekáváme, že čtyři fregaty dodané do roku 2025 budou totožné s vedoucí lodé třídy Admiral Gorškov. Poté bude projekt aktualizován,“ řekl Tryapichnikov s tím, že modernizace by byla zásadní.

Adm-Gorshkov-FFG-05

Lodě třídy Projekt 22350 mají výtlak 4 500 tun a vyvinou rychlost až 29 uzlů, jsou vyzbrojeny raketovými systémy Onyx a Kalibr, a protivzdušným raketovým systémem Poliment-Redut.

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace