Future Forces Forum 2018 – shrnutí prvního dne (17.10.2018)

Future Forces Forum 2018 – shrnutí prvního dne (17.10.2018)
Popisek: zahajovací tisková konference
18 / 10 / 2018, 08:00

Zahajovacího dne Future Forces Fora se na výstavišti PVA EXPO Letňany v Praze zúčastnili kromě dalších významných osobností vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr obrany Lubomír Metnar, armádní generál Petr Pavel, nebo prezident Asociace obranného průmyslu (AOBP) České republiky Jiří Hynek. Své produkty z oblasti obrany a bezpečnosti prezentuje více než 150 domácích i zahraničních vystavovatelů, a registrováno je více než 1500 oficiálních delegátů a odborníků ze 60 zemí světa.

Psali jsme: Největší setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu Future Forces Forum se uskuteční v Praze. Security magazín přinese rozšířené zpravodajství

Středeční dopolední program byl zahájen tiskovou konferencí, během které vystoupili ministr obrany Lubomír Metnar, ministr vnitra Jan Hamáček a náčelník generálního štábu generálporučík Aleš Opata. Všichni ve svých projevech zdůraznili význam Future Forces Fora jako tradičně jedné z nejdůležitějších akcí v oblasti obrany a bezpečnosti.

Ministr obrany Metnar vyzvdihl fakt, že dvě třetiny přítomných vystavovatelů představují české společnosti. Zmínil také jako příklad soudobých úspěchů českého obranného průmyslu nedávný roll-out noviny z Aera Vodochody, cvičného proudového letounu Aero L-39NG. Armáda České republiky plánuje nákup až šesti kusů tohoto stroje, který má jinak díky tradicím a proslulosti svého koncepčního předchůdce (L-39 Albatros), velmi rozšířeného po celém světě, velkou šanci uspět na světových trzích.

Psali jsme: VIDEO: Aero ukázalo svůj nový letoun L-39NG

Náčelník generálního štábu Opata řekl, že kromě jednotlivých expozic jsou důležité také doprovodné programy výstavy, jako jsou workshopy, konference a ukázky bojové techniky. Podle prezidenta a výkonného ředitele AOBP Hynka je pro bojeschopnost armády důležitá podpora obranného průmyslu, což posléze potvrdil také bývalý náčelník generálního štábu a v letech 2015-2018 nejvyšší vojenský představitel Severoatlantické aliance generál Petr Pavel v exkluzivním rozhovoru pro Security Magazín. Podle Jiřího Hynka je Future Forces Forum jednoznačně přínosem jak pro laickou, tak pro odbornou veřejnost.

Psali jsme: Generál Petr Pavel – malá armáda musí spoléhat na kvalitu (Future Forces Forum)

Mezi důležité události prvního dne patří bezesporu představení víceúčelového bezpilotního vrtulníku SkySpotter od společnosti Liaz proslulé především výrobou nákladních vozidel. Vrtulník měl na Future Forces Forum 2018 světovou premiéru. Stroj je určen pro plnění složitých taktických úkolů v obtížném terénu. Zvyšuje efektivitu monitoringu, a tím přispívá k celkové bezpečnosti. Unese až 40 kg zátěže v podobě technologicky vyspělých monitorovacích a detekčních přístrojů, díky kterým dokáže odhalovat skrytá nebezpečí i radiační či chemické hrozby.

Česká zbrojovka (ČZ) představila během prvního dne novou verzi útočné pušky Bren 2. Od pušky, kterou jsou vyzbrojeny jednotky Armády České republiky se liší především ráží 7,62x51, a je celkově robustnější a větší. Společnost plánuje prodej této zbraně především vojenským a speciálním policejním jednotkám spojeneckých zemí v rámci NATO.

Psali jsme: Jan Hamáček exkluzivně pro SM: Udělám vše pro to, aby ČR zůstala 6. nejbezpečnější zemí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace