General Dynamics European Land Systems bude dodávat obojživelný mostní a trajektový systém do Lotyšska

General Dynamics European Land Systems bude dodávat  obojživelný mostní a trajektový systém do Lotyšska
Autor fotografie: GDELS|Popisek: Systém M3
11 / 10 / 2021, 13:00

Společnost General Dynamics European Land Systems (GDELS) oznámila, že uzavřela dohodu na dodávku obojživelného mostního a trajektového systému M3 do Lotyšska. Lotyšsko se tak stane nejnovějším zákazníkem v rámci NATO, který tento systém obdrží.

Zakázku společnosti GDELS zadalo americké Velitelství armádních zakázek, které v současné době řídí podporu Lotyšska v rámci hledání dalších řešení NATO pro přechody v mokrých oblastech. Součástí dodávek bude také integrovaný balíček logistické podpory obsahující mimo jiné i školení, nástroje a příručky.

Tato zakázka je dalším milníkem v rámci transatlantické spolupráce, nutnosti mobility a interoperability spojeneckých sil," řekl Dr. Thomas Kauffmann, viceprezident pro mezinárodní obchod a služby společnosti GDELS.

Po Korejské republice, Indonésii, Singapuru, Tchaj-wanu, Velké Británii a Německu se Lotyšsko stane další zemí z nedávno vytvořeného ženijního praporu M3, která bude se systémem M3 pracovat. Systém M3 je nyní využíván v nejrůznějších oblastech, od bojových operací až po civilní obranu.

Díky systému M3 bude Lotyšsko schopno přispět k alianční předsunuté přítomnosti NATO tím, že poskytne spojeneckým jednotkám mobilitu a interoperabilitu s ostatními uživateli systému M3, stejně tak jako s mosty typu IRB (Improved Ribbon Bridges) od společnosti GDELS, které jsou v současné době ve velké míře využívány americkými a německými ozbrojenými silami. Obojživelný mostní a trajektový systém M3 je schopen bezpečně přepravit všechna vozidla využívaná v rámci NATO, dokáže navíc postavit celkem 100metrový plovoucí most za méně než 10 minut.

“Jsme velmi hrdí na to, že můžeme lotyšským ozbrojeným silám dodat nejnovější a nejmodernější variantu systému M3,” uvedl Dr. Christian Kauth, viceprezident a jednatel společnosti GDELS-Bridge Systems. “Tato vozidla budou navíc vybavena takzvanými Arctic Kits, které umožňují jejich provoz ve velmi chladných klimatických podmínkách.”

 

O M3

Systém M3 nabízí vysokou mobilitu, dostupnost a bezproblémový přechod ze souše na vodu. Systémy M3, které se používají jako mosty či vícepalubní čluny, mohou nést všechny známé hlavní bojové tanky ve službě. Díky jedinečnému spojovacímu zařízení nabízí M3 také interoperabilitu s dalšími mostními řešeními, jako jsou SRB (Standard Ribbon Bridge) / FSB (Floating Support Bridge) a IRB (Improved Ribbon Bridge).

O společnosti GDELS

Společnost General Dynamics European Land Systems se sídlem v Madridu je evropskou divizí společnosti General Dynamics (NYSE: GD). Svou činnost vykonává prostřednictvím pěti evropských provozoven nacházejících se v Rakousku, České republice, Německu, Španělsku a Švýcarsku. GDELS-Bridge Systems, dceřiná společnost GDELS se sídlem v německém Kaiserslauternu, je světovým lídrem v obojživelných mostních a trajektových systémech. Společnosti GDELS, které zaměstnávají více než 2 400 vysoce kvalifikovaných pracovníků, svým globálním zákazníkům navrhují, vyrábějí a dodávají pozemní bojové systémy světové úrovně, včetně kolových, pásových a obojživelných vozidel a mostních systémů. Další informace jsou k dispozici na adrese www.gdels.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.