General Dynamics European Land Systems dodá Rumunsku 227 obrněných transportérů Piranha 5

General Dynamics European Land Systems dodá Rumunsku  227 obrněných transportérů Piranha 5
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: obrněný transportér Piranha 5
21 / 01 / 2018, 09:15

Rumunské ozbrojené síly posílí 227 obrněných transportérů Piranha 5.

Společnost General Dynamics European Land Systems podepsala kontrakt na dodávku 227 obrněných transportérů Piranha 5 v šesti různých konfiguracích.

psali jsme: Video: Takhle ,,úřaduje" československý obrněný transportér OT-64

Celková hodnota kontraktu překračuje podle serveru defence-blog.com 1 miliardu dolarů. Zakázka je součástí plánu Rumunska na modernizaci vozového parku obrněných transportérů. Moderní obrněné transportéry Piranha 5 budou napříště vyráběny v Rumunsku, přičemž dle dohody dojde ke strategické spolupráci a projektu výměny technologií mezi společností Společnost General Dynamics European Land Systems s rumunskou firmou Uzina Mecanică București (UMB).

Rumunská armáda používá od roku 2006 různé varianty tohoto moderního a spolehlivého obrněného transportéru, které byly vyslány i na zahraniční mise. Obrněné transportéry například provozuje Španělsko či Dánsko, které si jich objednalo přes 300.

psali jsme: Ukrajina převzala dodávku 50 obrněných transportérů BTR-3DA

,,Rumunská armáda je jedním z nejdůležitějších uživatelů obrněných transportérů Piranha v Evropě. Jsme poctěni tímto kontraktem, který odráží spokojenost a vysokou důvěru, kterou vkládá rumunská armáda do našich vozidel," prohlásil šéf General Dynamics European Land Systems.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.